Miki Mol i Straszne Płaszczydło

Wydawnictwo: Videograf II
978-83-7183-537-7
mól książkowy
Róża_Bzowa

Druga z serii ilustrowanych opowieści o przygodach Miki Mola - zabawnego mola książkowego, który wraz z przyjaciółmi, Mrówkolwem i świetlikiem, mieszka w Filobiblonii, krainie miłośników książek. Podobnie jak w pierwszym tomie serii, i tym razem muszą oni uwolnić Grażynkę z rąk Ambarasa i Arcykąska. Ślady prowadzą do sąsiedniej krainy - Kalamburgii, w której władzę przejęło Straszne Płaszczydło i za pomocą tajemniczego gazu zaczęło przemieniać mieszkańców w posłusznych mu ponuraków.

źródło opisu: http://dedalus.pl

źródło okładki: http://dedalus.pl

Bardzo ciekawa i wciągająca fabuła, z nienachalnymi elementami wychowawczymi, okraszona świetnym humorem słowno-sytuacyjnym. Bardzo interesujące również ilustracje autora, niestety nie wiadomo czemu (pewnie dla obniżenia kosztów druku) czarno-białe, przez co znacznie straciły na ekspresji.

Zdecydowanie godne polecenia, zwłaszcza dla bibliofilów wszelkiej maści i rozpiętości wiekowej. Z wielkim smakiem przeczytam kolejne tomy.

Mary14 | 2013-06-03
Przeczytana: 08 sierpnia 2011

Co tym razem przydarzy się trójce przyjaciół? Kto ukradł Grażynkę? Kim jest straszne płaszczydło (turkuć podjadek) i jaki ma cel zagłady ludzi? Czy dzielnym przyjaciołom uda się go przezwyciężyć?

Jazzman | 2015-12-06
JaBa | 2013-03-22