Ósma wyspa, czyli tajemnice Qanarii

Wydawnictwo: Videograf II
978-83-7183-708-1

Qanaria to mityczna Ósma Wyspa na Atlantyku, zanurzająca się co kilkadziesiąt lat w innym wymiarze, na której żyją potomkowie Atlantydów. Wyruszyła tam europejska ekspedycja, która miała zbadać florę i faunę wyspy oraz język jej mieszkańców ? atlango. Niestety, nikt z niej nie powrócił. Marcin, syn jednego z uczestników wyprawy, wiedzie nudne życie ucznia. Zakłada stronę internetową, na której opowiada o ekspedycji ojca. Pewnego dnia jego mama niespodziewanie wygrywa wycieczkę na tajemniczą, słoneczną wyspę. Jadą tam wraz z Nikodemem Clippertonem, znawcą labiryntów i dawnym przyjacielem taty Marcina. Na miejscu okazuje się, że wyspa, na której toczy się walka o władzę, jest pełna niebezpieczeństw. Marcin staje przed wielkim wyzwaniem ? czy uda mu się uratować mamę, Nikodema i Qasilindę, córkę prezydenta Qanarii, z rąk brutalnego generała Qadolfa? Czy rozwiąże zagadkę i odkryje skarb Diablopirata? Zanim to nastąpi, Marcin musi pokonać liczne przeszkody, jak chociażby olbrzymie mięsożerne kameladony. Pasjonująca powieść fantasy dla czytelników z wyobraźnią. Książka przeznaczona głównie dla młodzieży, może zainteresować także dorosłego czytelnika.

źródło opisu: merlin.pl

paulinkalinka | 2013-10-19
Przeczytana: 23 marca 2013

14-letniego Marcina wychowuje tylko mama, bo jego tata zmarł przed narodzinami chłopaka w czasie wyprawy w poszukiwaniu Atlantydy. Nagle życie chłopaka się zmienia i trafia tam, gdzie chciał dotrzeć ojciec…
14-letnia Qasilinda jest córką prezydenta Qanarii. Niestety, generał Qadolf próbuje przejąć władzę porywając prezydencką córkę.
Generał Qadolf uważa, że jemu władza się należy. Okrutny i ubóstwiający czerwone trzewiki jego zmarłego ojca. Jakby tego było mało, generał zakochał się w matce Marcina, a pana Nikodema, przyjaciela Marcina, chce uśmiercić.
Marcin i Qasilinda muszą połączyć siły, by pokonać generała Qadolfa.

Książka zdecydowanie dla dzieci. Fascynujące krajobrazy i zwierzęta pobudzają wyobraźnię. I to bardzo. Bo w naszym świecie nie ma spongożeliny, spongobraci i spongosióstr, chmuropiany, kameladonów... Gratuluję autorowi wyobraźni i stworzenia niesamowitego świata Ósmej Wyspy.
Lektura była przyjemna, ale mnie nie porwała.

Narmirwen | 2011-10-14
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 14 października 2011

Chcesz poznać prawdziwy czarny charakter?
To książka właśnie dla Ciebie!
Tu zły do szpiku kości generał Qadolfo:
- żuje cukierki nie cierpiąc mycia zębów,
- zabija ludzi, gdyż zgubili ukochane, czerwone buty jego taty,
- chce poślubić kobietę, która przypomina mu Królewnę Śnieżkę, ponieważ tatuś uwielbiał tę bajkę,
- oraz wiele, wiele innych!
Występują tu stada spongożelców, wielkich ślimaków i kameladonów.

Książka jest męcząca, irytująca, niedokończona.
Nie rozumiem tej idei. Z jednej strony jest za duża objętościowo dla czytelników lat 10 - 12, a z drugiej przeraża tych starszych treścią.

Julia | 2011-09-24

Nieciekawa. Większość imion i nazw zaczyna się na "Q".

Ada | 2015-08-23
Przeczytana: 02 lipca 2012