The Usborne Book of Greek Myths
978-83-7660-273-8
mity, dziecko, grecja
julia-orzech

Tysiące lat temu starożytni Grecy opowiadali sobie historie o bogach, potworach, herosach i bohaterach. Mity były przekazywane przez kolejne pokolenia aż do współczesności. Opowieści przywołane w naszej księdze sięgają zatem samych początków czasu... Dowiecie się z nich, jak powstały niebo i ziemia, poznacie panteon greckich bogów. Przeczytacie o ludzkich uczuciach i namiętnościach, silnych...

i namiętnościach, silnych i niezmiennych, w których przejrzeć się może każdy z nas. Zobaczycie, jak Zeus ciska swoje potężne gromy, jak Afrodyta wyłania się z morskiej piany, jak dzielny Herakles wykonuje swoich dwanaście prac. Spotkacie się oko w oko z potworami: Hydrą, Cerberem, harpiami, ale i usłyszycie przecudny śpiew syren i muzykę Orfeusza, zdolną wyprowadzić nawet zmarłych z krainy cieni. Czy jesteście gotowi na tę wyprawę? Wyprawę na drugą stronę czasu, na drugą stronę nas. Starożytna Hellada czeka...

Do kogo kierowana jest ta książka?
– do dzieci, które dzięki lekturze mitów poznają kulturę starożytnej Grecji
– do młodszych i starszych pasjonatów klasycznej literatury.

Dlaczego warto zakupić tę książkę?
– opowiada mity greckie z iście epickim rozmachem; barwny, żywy język maluje najpiękniejsze obrazy starożytnej Hellady i wywołuje w nas silne, szczere emocje
– opatrzona kunsztownymi ilustracjami, które przenosząc nas w świat antycznych malowideł, greckich waz i ornamentów, w mistrzowski sposób rozbudzają naszą wyobraźnię
– piękne wydanie, cechujące się dbałością o szczegóły i elegancką oprawą, jak przystało na klasyczne dzieło.

źródło opisu: http://www.jednosc.com.pl/

źródło okładki: http://www.jednosc.com.pl/

anah83 | 2016-04-22

Przepiękne wydanie pod każdym względem. Standardowo opinia moja i mojego synka. On był zachwycony ilustracjami, ale i, co ważniejsze, samą treścią... Sam mnie namawiał każdego dnia, żebym przeczytała mu jakiś mit... No właśnie, i tu jest ten mały minus, który zdecydował o odjęciu jednej gwiazdki. Czcionka jest zbyt mała, by mój synek (7 lat) mógł sam sobie czytać. Podejmował kilka prób, ale szybko się męczył... Mimo to gorąco polecam tę pozycję dla dzieci i nie tylko!!!

Tysiące lat temu starożytni Grecy opowiadali sobie historie o bogach, potworach, herosach i bohaterach. Mity były przekazywane przez kolejne pokolenia aż do współczesności. Opowieści tu przywołane sięgają samych początków czasu…
W którejś z młodszych klas szkoły podstawowej udało mi się zdobyć za dobre wyniki w nauce Mitologię Parandowskiego. Od tej pory regularnie podczytywałam tę cudowną książkę, która do dziś stoi na honorowym miejscu na półce. Mimo, że jest już stara i zaczytana, ciągle lubię brać ją do ręki i otwierać na przypadkowej stronie. Wyobraźcie sobie więc moją radość, kiedy dzięki uprzejmości wydawnictwa Jedność trafiła do mnie genialnie wydana księga Mity greckie dla dzieci. Jak już wspominała przy okazji recenzji Słowniczka ortograficznego Cecylki Knedelek uważam, że Wydawnictwo Jedność wydaje jedne z najlepszych książek dla dzieci. Wszystkie te pozycje z którymi miałam już do czynienia są dopracowane w każdym calu. Tak też jest z przepięknym wydaniem Mitów...

Przemek | 2012-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2012

Całkiem przyzwoita książka, wprowadzająca dzieci w świat mitów. Córka 3-letnia wprawdzie nie bardzo się potrafiła skupić, ale 5-letnia była zainteresowana.
Tekst napisany przystępnym językiem, narracja jest żywa i emocjonalna "Orfeusz [...] obejrzał się za siebie. Eurydyka była tuż za nim. Tak blisko, że mógł dostrzec przerażenie w jej oczach.", itd.
Stosunkowo słabą stroną książki są ilustracje, postacie malowane dosyć schematycznie nie oddają w pełni klimatu ilustrowanych mitów.
Książka opisuje następujące tematy:
18*. Życie Achillesa, wojna trojańska
19*. Przygody Odyseusza

(*)...

eliza | 2016-02-26

Świetna książka dla dzieci. Mity są opisane bardzo prosto i przejrzyście a przy tym ciekawie. Dodatkowo na końcu książki podsumowanie wiedzy i MAPKI - super pomysł. Polecam !

Zaczytana27 | 2016-09-11
Julka | 2015-01-21