Opowieści z Krainy Potworów

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Książka z jajem". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
83-10-10981-4
Asia-Polihymnia

- To mi przypomina, jak moją ciotkę zaczął kiedyś prześladować wąż do podlewania ogródka - powiedział Albert jakby do siebie. - Pewnego razu zaczął za nią chodzić, a potem siadał i tylko na nią patrzył, nic przy tym nie mówiąc. Ciotka nie bardzo wiedziała, o co mu chodzi, i czuła się trochę nieswojo, ale udawała, że nie zwraca na niego uwagi, aż pewnego razu obudziła się cała owinięta tym wężem.
- I co? - spytał Bartek z zaciekawieniem.
- I nic. Leżała tak całe trzy dni, aż wreszcie w jakiś sposób udało jej się uśpić jego czujność i uciec. Gonił ją przez pół miasta, aż w końcu zaplątał się w jakieś ogrodzenie, przez które jej udało się przeleźć. Potem już nigdy nie podlewała ogródka. Bała się nawet konewki...
- Masz bardzo ciekawą rodzinę - powiedział Euzebiusz z ogromnym podziwem, zaś Bartek głęboko się zamyślił.

źródło opisu: Nasza Księgarnia, 2004

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Asia-Polihymnia | 2011-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2011

Zabawna opowieść o wymyślonych przez małego chłopca potworach. Potwory są przyjazne, mają swoje marzenia i problemy, bawią.
Po serii "Książka z jajem" spodziewałam się jednak czegoś zabawniejszego.

książek: 2006
janka_agh | 2011-06-06

Czytałam ta książkę synkowi. Zabawna, pouczająca i przede wszystkim pomagająca akceptować odmienność.

EliszaLee | 2015-07-05
Kasia99 | 2015-02-08