Zabiję cię 12 listopada

Tłumaczenie: Wanda Gall
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Seria z Odciskiem Palca". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
Sei giorni di preavisso
83-03-02203-2
Justyna

W Polsce praktycznie nieznany, Giorgio Scerbanenco, urodzony w 1911 roku, zdobył we Włoszech uznanie jako dziennikarz, jednak największy rozgłos przyniosły mu powieści kryminalne. Najlepszy okres jego twórczości przypadł na lata sześćdziesiąte XX wieku. Zmarł w 1069 roku w Mediolanie. Powieść Zabiję cię 12 listopada została po raz pierwszy wydana w 1940 roku.

źródło opisu: http://www.antykwariat.nepo.pl/zabije-cie-12-listo...(?)

źródło okładki: http://www.conrada11.pl/index.htm?m=1&page=0&idk=0...»

Książka o intrygującym tytule, która kurzyła się u mojej siostry na półce, więc postanowiłam do niej zajrzeć. Dobry kryminał, ciekawa historia i jej zaskakujące rozwiązanie. Polecam przeczytać, pomimo nieznanego nazwiska autora (przynajmniej ja o nim nigdy wcześniej nie słyszałam).

książek: 1958
Kamila | 2013-12-31
Na półkach: Przeczytane, Sprzedam, Posiadam
Przeczytana: 31 grudnia 2013

"Drogi Vatonie, przygotuj sie na smierc. Zabije Cie dwunastego listopada, rano, w samochodzie. Pamietaj, dwunastego listopada rano, w samochodzie. Nie uda ci sie umknac przede mna. F."

Nie watpie, ze do przeczytania tej ksiazki zachecil mnie jej osobliwy i intrygujacy tytul. "Zabije Cie 12 listopada" - w tych slowach niemal czuje sie wypowiedziana obietnice, jednak czy po takim wyznaniu autor znajdzie w sobie sile do dzialania w koncu poprzez swoja wylewnosc nad jego ofiara struzuje policja.

W lekturze wszystko jest inne niz w rzeczywistosci. Bo jakze zwykly archiwista moglby prowadzic sledztwo ktore ma zapobiec smierci? Niekonwencionalne metody archiwisty a zarazem ciekawy temat daja podloze wspaniales ksiazce. Ciekawe dialogi i oryginalni bohaterowie z zaskakujacymi pobudkami wciagaja czytelnikow do swojego swiata. Niewatpliwie najwazniejsze w tym kryminale jest rozwiazani zagadki ale sam czytelnik nie jest w stanie tego zrobic. Do trudnego tematu dolaczono uplywajacy czas...

Straszydło-Dydłoń | 2014-07-29
Na półkach: 2014, Przeczytane

Trzeba przyznać - pomysł ciekawy i nieco upiorny (choć nie oryginalny): oto nieco przebrzmiała gwiazda zaczyna otrzymywać anonimy informujące o śmierci adresata dokładanie dnia 12 listopada (jak w tytule). Teoretycznie rozpoczyna się wyścig z czasem, bo policja - oczywiście - stara się zapobiec spełnieniu groźby.
Problem w tym, że jak na kryminał, to strasznie on przegadany i w sumie dość przewidywalny. Autorowi powieści nie tylko daleko do Agathy Christie, ale i do klasyków polskich historyjek kryminalnych, jak choćby do Zygmunta Zejdlera-Zborowskiego.
Ogólnie - dobra lektura na podróż pociągiem, autokarem czy miejskim przewoźnikiem.

Roman Dłużniewski | 2016-12-06

Autor całkowicie mi nieznany a książka ... Na podróż, do dentysty, fryzjera. Nic nadzwyczajnego.

Agata | 2013-06-23

dlaczego takich książek się nie tłumaczy i nie wznawia? na półkach w ksiągarniach badziew, a takie perełki zepomniane...

Hubert | 2015-02-01
Na półkach: 2015 rok, Przeczytane, Posiadam

Po prostu ŚWIETNY KRYMINAŁ !!!
Jak by wyszedł z rąk Agaty Christie ,lecz powstał z rąk innego ,włoskiego pisarza: Giorgio Scerbanenco który jest niestety mało znany polskim czytelnikom.
Książka jest typowym kryminałem: czyta się szybko, przyjemnie a rozwiązanie zagadki utrzymuje w napięciu do samego końca. Aby nie wyjawiać zakończenia zachęcam do lektury.

Ewa Kraszewski | 2012-11-28
Przeczytana: 20 lipca 2011

zabawna histioria :) dostalam ta ksiazke na urodziny od przyjaciol :) najsmieszniejsze jest to ze urodziny mam 12-go listopada.

ArekLem | 2016-08-04
hasenheide | 2016-06-07