Święty Leon Wielki

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wielcy Ludzie Kościoła". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: WAM
83-7318-488-0
papiestwo, biografie
historia
Michał

Podejmując lekturę tej pozycji Czytelnik spotyka się z jednym z dwóch papieży, którym potomność nadała przydomek "wielki". Papież Leon I bronił Rzymu przed najazdami Hunów i Wandalów, zwalczał błędy w Kościele i bronił jego jedności. Jako wielki teolog w słynnym liście "Ad Flavianum" precyzyjnie wyłożył naukę o jednej osobie i dwóch naturach w Jezusie Chrystusie, przyjętą przez Sobór Chalcedoński. Wpłynął na istniejący do dziś kształt liturgii rzymskiej.

źródło opisu: www.katalog.wydawnictwowam.pl

źródło okładki: www.katalog.wydawnictwowam.pl