Pluk z wieżyczki

Wydawnictwo: Hokus-Pokus
Pluk van de Petteflet
978-83-604021-7-7
Szanita

Kultowa książka Annie Schmidt - autorki "Julka i Julki", którą zna każdy Holender. Sympatyczny Pluk - rudzielec w czapeczce, mieszka w wieżyczce w Wieżyczkowcu razem z karaluchem Zazą. Jeździ czerwonym dźwigiem, ten pojazd to znak rozpoznawczy Pluka. Uroczy chłopiec ma wielu sąsiadów, którym pomaga rozwiązywać przeróżne problemy. Najważniejsze wyzwanie, jakie stoi przed Plukiem, to uratowanie pobliskiego Ogrodu Turkawek - raju dla ptaków i innych zwierząt - przed zagładą. Ogród ma być zalany betonem i stać się placem zabaw dla dzieci. Czy mu się uda? Przekonajcie się sami. Książka z akcją, z plejadą charakterystycznych postaci. Dużo w niej ciepła, ale i zadziornego humoru. Do tego świetne kolorowe (!!!) ilustracje Fiep Westendorp.

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: strona wydawnictwa

Maya | 2014-11-12
Przeczytana: 29 października 2014

Świetna książka, ciekawe przygody, fantastyczni bohaterowie z rewelacyjnymi imionami - którzy niestety potrafili gdzieś zniknąć na pół książki, a potem znienacka się pojawić - aby zakończyć którąś z przygód. Ale warto!

maciejka | 2012-12-11

Przeczytana: 22 czerwca 2012
shenen | 2012-01-07
Przeczytana: 19 stycznia 2012
Czytanie wielokrotne

Lubiłam w dzieciństwie wracać do tych samych tytułów. „Ania z Zielonego Wzgórza”, „Tomek w krainie kangurów”, „Godzina pąsowej róży” – moje egzemplarze nie przypominają już właściwie książek, to pieczołowicie przechowywane zbiory luźnych kartek.