W labiryncie delty Nigru

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
Nigeria, Afryka
literatura faktu
takisobiejac

"W labiryncie delty Nigru", kolejna książka Stanisława Mioduszewskiego, autora opowieści podróżniczych i reportaży, napisana została w wyniku jego podróży do Nigerii i Afryki Zachodniej w 1969r. w okresie wojny domowej w Nigerii. Aby ukazać tło i korzenie tragicznego konfliktu nigeryjskiego, St. Mioduszewski cofa się do dawnych dziejów narodów Afryki Zachodniej. Opowiada o starej Afryce, o...

Aby ukazać tło i korzenie tragicznego konfliktu nigeryjskiego, St. Mioduszewski cofa się do dawnych dziejów narodów Afryki Zachodniej. Opowiada o starej Afryce, o Beninie, jego kulturze i upadku, o handlu niewolnikami, odkrywaniu przez białych tajemnicy delty Nigru i poczynaniach kolonizatorów angielskich.
Książka napisana jest w formie opowieści i czyta się ją lekko i z zainteresowaniem.

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: ze zbiorów użytkownika takisobiejac

takisobiejac | 2011-02-25
Magdalena Kochanowska | 2012-12-14