Palindromy.pl. Antologia

Wydawnictwo: Sorus
978-83-89949-94-3
Róża_Bzowa

Palindromy, czyli wyrazy, zdania, a nawet wiersze, które można czytać wprost i wspak, pisali już starożytni Grecy. Pierwszy polski palindrom pochodzi z XVII wieku, a najsłynniejszy to "Kobyła ma mały bok". Zdania lustrzane tworzą liczni szaradziści i hobbyści, a książki z palindromami napisali Julian Tuwim, Edmund John, Stanisław Barańczak i Józef Godzic. Prezentowana książka to zbiór najciekawszych utworów czołowego polskiego twórcy i znawcy palindromów, profesora Tadeusza Morawskiego.

Książka jest dodatkiem do pisma "Znaj" nr 4.

źródło opisu: Z okładki

monk | 2014-12-22