Elf układał kufle

Wydawnictwo: Sorus
palindromy, gry słowne
hobby
Karla

Palindromy to wyrazy, zdania lub wierszyki mające symetryczny układ liter, dzięki czemu czyta się je tak samo wprost i wspak (np. → i wabi wół ów, i bawi ←). Tworzą je poeci, szaradziści i hobbyści. W prezentowanej książce czytelnik znajdzie wiele nowych palindromów, a także ciekawostki, fraszki, wierszyki, historyjki palindromami pisane oraz najdłuższy na świecie palindrom wierszowany,...

(np. → i wabi wół ów, i bawi ←).

Tworzą je poeci, szaradziści i hobbyści.

W prezentowanej książce czytelnik znajdzie wiele nowych palindromów, a także ciekawostki, fraszki, wierszyki, historyjki palindromami pisane oraz najdłuższy na świecie palindrom wierszowany, składający się z 6700 liter! Na końcu są zagadki.

Całość została zilustrowana humorystycznymi rysunkami Andrzeja Męczyńskiego. Życzymy dobrej zabawy!

Prof. Tadeusz Morawski pracuje w Instytucie Radioelektroniki Politechniki Warszawskiej. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu. Uprawia turystykę, fotografowanie i filmowanie. Jest najwybitniejszym obecnie twórcą palindromów, autorem wielu tysięcy "zdań lustrzanych". Na licznych spotkaniach ciekawie, z humorem opowiada dorosłym i dzieciom o swej pasji oraz uczy niełatwej sztuki tworzenia palindromów. Stworzył pierwsze na świecie muzeum im poświęcone, redaguje też chętnie odwiedzaną przez internautów stronę www.palindromy.pl.

źródło opisu: http://ksiegarnia.poltax.waw.pl/product_info.php?products_id=6475

źródło okładki: http://ksiegarnia.poltax.waw.pl/product_info.php?products_id=6475

Karla | 2013-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2013