Powiat Wolsztyński

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wielkopolska Biblioteka Krajoznawcza". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: WBPiCAK
83-85811-93-1
Wolsztyn, Wielkopolska
kamk

Książka prezentuje powiat wolsztyński leżący w zachodniej części Wielkopolski. W powiecie można znaleźć wartościowe zabytki, które stwarzają możliwość organizowania ciekawych wycieczek krajoznawczych. Dużą atrakcją jest Wolsztyn, w którym mieszkali m.in. Marcin Rożek i Robert Koch. Tam też znajduje się skansen czynnych parowozów. Ciekawymi miejscami są też rezerwaty "Bagno Chorzemińskie" w gminie Wolsztyn i czapli siwych na Jeziorze Chobienickim w gminie Siedlec. Warto dodać, że przez powiat wolsztyński przebiega historyczny Szlak Cysterski, którego elementami są klasztor ojców oblatów w Obrze i kościół św. Jana Chrzciciela w Przemęcie. W tym najnowszym przewodniku każdy znajdzie coś dla siebie, a być może książka zachęci czytelnika do odwiedzenia jednego z najbardziej urokliwych zakątków Wielkopolski.