Przemęcki Park Krajobrazowy

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wielkopolska Biblioteka Krajoznawcza". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu
978-83-60746-50-9
kamk

Publikacje z serii Wielkopolska Biblioteka Krajoznawcza prezentują przeszłość i współczesność Wielkopolski oraz jej walory krajoznawcze. W ramach serii ukazują się przewodniki, monografie krajoznawcze miejscowości, regionów lub parków, opracowania na temat najcenniejszych obiektów, opisy śladów ważnych wydarzeń i wybitnych postaci związanych z Wielkopolską. Przemęcki Park Krajobrazowy obejmuje...

Przemęcki Park Krajobrazowy obejmuje najbardziej atrakcyjny pod względem widokowym fragment Pojezierza Sławskiego. Urzekające piękno krajobrazu Parku związane jest z bardzo urozmaiconą rzeźbą terenu, lasami oraz jeziorami i kanałami. Atrakcyjność Parku i jego najbliższej okolicy zwiększają także liczne obiekty kultury materialnej. Są to głównie zabytki architektury sakralnej, a wśród nich obiekty pocysterskie w gminie Przemęt – Krainie Kwitnącej Konwalii, zwłaszcza w Wieleniu Zaobrzańskim, Przemęcie i Kaszczorze, oraz zabudowania wiejskie, dwory, pałace, wiatraki i kapliczki.
W Parku, ze względu na zasoby przyrodnicze oraz infrastrukturę turystyczną, istnieją dogodne warunki do uprawiania różnych form turystyki i wypoczynku, co znacząco podnosi jego atrakcyjność dla całego regionu. Organizowane są tu spływy kajakowe, rajdy rowerowe, zawody i rajdy konne oraz plenery rzeźbiarsko-malarskie.
Ze względu na zalety przyrodnicze i kulturowe Przemęt i Park wpisane zostały do Kanonu Krajoznawczego Polski – wykazu najbardziej interesujących w skali kraju obiektów krajoznawczych położonych w poszczególnych regionach.

namsster | 2015-05-13
WBPiCAK | 2015-04-29