Indyjskie wędrówki

Seria: Naokoło Świata
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Indie, podróże

Indyjskie wędrówki po drogach i bezdrożach wielkiego półwyspu, wzdłuż zachodniego wybrzeża do wschodnich prowincji i z północy na południe - ukazują niby w kalejdoskopie barwną mozaike tego kraju. Bombajski Naszyjnik Królowej, Sao Francisko z Goa i zła bogini Kali, sucha rzeka i złotorunna owca, mały Riki-Tiki-Tawi i wielka kobra, smutny riksiarz i wesoły rybak z Mariny, koguci totalizator i święta krowa - to ciemne i jasne, szlachetne i półszlachetne kamienie w tej bogatej mozaice. Piekna królowa Mumtaz-Mahal w biały marmur zaklęta bohaterski królewicz Rama i zły Ravana - władca demonów - to wiecznie żywe postaci starych legend i pieśni do snu kołyszących zmęczonego wędrowca.

źródło opisu: Opis wydawcy

źródło okładki: http://exlibris.chamera.eu/opisy/b005276

krystyna kalinowska | 2012-03-16

w książce jak w kalejdoskopie widać różnorodność krajobrazów i ludzi

Ewa | 2013-08-01

Dobrze napisana, przyjemna w czytaniu i odbiorze.

ArtZ72 | 2016-10-27
Przeczytana: 1997 rok