American Fuji

American Fuji
8373191097
Japonia, sensacja
Agu

Alex Thom, amerykański psycholog, przyjeżdża do Japonii, by wyjaśnić tajemnicze okoliczności śmierci syna. Pomaga mu, początkowo wbrew własnej woli, Gabriela Stanton - atrakcyjna rozwódka po przejściach, zatrudniona w japońskiej firmie organizującej ekscentryczne pogrzeby. Poszukując prawdy, Alex usiłuje odnaleźć się w innej, kompletnie obcej kulturze. Codzienność zdumiewa. Jakże więc trafne...

Codzienność zdumiewa. Jakże więc trafne okazują się słowa jego syna: "Przygotuj się na zaskoczenie. To Japonia...".

źródło opisu: Wydawnictwo MUZA SA, 2002

źródło okładki: http://www.muza.com.pl/?module=okladki&id=40647

Vemona | 2018-02-08

Amerykański psycholog przyjeżdża do Japonii, by poznać okoliczności śmierci swego syna. Na miejscu musi zmierzyć się z szokującymi go niejednokrotnie różnicami kulturowymi, które pomaga mu zrozumieć mieszkająca na stałe w Japonii rodaczka.
To poruszająca opowieść o tym, jak trudno się zrozumieć ludziom, którzy wychowali się w zupełnie innych światach, jak trudno pogodzić z czymś, co dla kogoś jest naturalne i oczywiste.
Wiele informacji o Japonii i tamtejszej kulturze, często zadziwiających.

joola | 2015-02-02

Opisy rzeczywistości w zupełnie innej kulturze bardzo ciekawe, choć lekko szokujące....polecam, ciekawa

książek: 1917
Tinkerbelle | 2013-11-20

Jak dla mnie jedna z ciekawszych powieści, których akcja dzieje się w Japonii (nie jest to książką, którą należy traktować jako źródło wiedzy o tym kraju), napisana przez "człowieka z Zachodu".
Bardzo fajna.

Besia | 2013-11-04

Dla mnie jako miłośniczki Murakamiego było to bardzo ciekawe spotkanie z Japonią.
Książka ma swój urok i całkiem zgrabnie napisana.

kina | 2012-07-09
Przeczytana: 07 maja 2015