A wszystko przez faraona

Wydawnictwo: Świat Książki

Ojciec ośmioletniego Stasia i trzynastolatka Michała jest archeologiem, który znalazł w Egipcie niezwykły skarb: inkrustowane drogocennymi kamieniami figurki pięciu kotów. Niestety, zwierzątka znikają z muzeum i wszystko wskazuje, że sprawcą jest... ich odkrywca, profesor Maurycy. Domniemanego winowajcę aresztuje żądny sławy porucznik Sfinks. Staś i Michał, wspierani przez swych przyjaciół,...

Domniemanego winowajcę aresztuje żądny sławy porucznik Sfinks. Staś i Michał, wspierani przez swych przyjaciół, Natalkę i Antka, oraz niezwykłego kota, który zna język zwierząt i ludzi, postanawiają odnaleźć rzeczywistych sprawców kradzieży... Pomysłowa akcja i ciepły humor oraz plastycznie zarysowane postaci to wielkie atuty tej bezpretensjonalnej, sympatycznej powieści. Wspaniałe ilustracje Bohdana Butenki!

źródło opisu: Wydawnictwo Świat Książki, 2005

źródło okładki: http://www.swiatksiazki.pl/

Moja ulubiona książka, a właściwie cała seria, z dzieciństwa. Czytałam tę powieść pierwszy raz gdy miałam około 9 lat i wtedy bardzo mi się to podobało. Humor, humor i jeszcze raz humor- czyli to co mnie wtedy w książkach zachwycało. Drugi raz przeczytałam trzy lata później i cała historia nie straciła ani troszkę swego uroku.

"A wszystko przez faraona" opowiada o kocie- "zwykłym" dachowcu. Tak, tyle że ten oto kot mówi ludzkim głosem i jest mistrzem w płataniu figli. Oprócz niego spotykamy jeszcze ośmioletniego Stasia, jego nastoletniego brata Michała (który pisze wiersze z powodu swej miłości), tatę Maurycego- archeologa, mamę Julię i babcię- podróżniczkę. Tata chłopców ma kłopoty w pracy, a to wszystko przez... faraona. W każdym razie dzieciaki (i kot) postanawiają pomóc archeologowi, oskarżonemu o kradzież figurek kotów, które sam znalazł. Będą próbowali zdemaskować prawdziwych winowajców, ale by to zrobić posuną się do róznych metod.

Ciekawa, z dużą dawką humoru,...

Candi | 2013-12-09

Książka jest bardzo śmieszna. Czyta się ją lekko. Do czytania jej zachęciła mnie moja starsza siostra w wakacje kiedy bardzo mi się nudziło. Od tamtego czasu zerkam do niej w każdej wolnej chwili. Przeczytałam wszystkie tomy powieści i każda na swój sposób była dobra. Jednak moim zdaniem I część była zdecydowanie najlepsza! ;) Zachęcam wszystkich do przeczytania tej interesującej, a wręcz przyciągającej książki.

Jest to moja ulubiona książka od ponad 5 lat. Czytałem ją kilka razy i za każdym razem przeżywałem ją tak samo. Niesamowite napięcie jakie tworzy autor sprawia, że powieść wciąga i nie chce się jej odłożyć, póki się jej nie przeczyta. Zabawni bohaterowie, których od razu polubimy miewają przeróżne pomysły i każdy odgrywa swoją rolę.
A wszystko przez faraona to obowiązkowa pozycja!

martad | 2013-08-08

Fenomenalna książka. Nie myślałam, że będzie taka świetna, ale po przeczytaniu tej na pewno sięgnę po następne części. Książka zapewni dużo emocji i śmiechu. Polecam, na pewno nie pożałujecie,jeżeli przeczytacie tą książkę :)

Askorpis | 2015-02-28

Uwielbiałam tę książkę w dzieciństwie. Będę czytać ją moim dzieciom, wnukom, prawnukom. Jest świetna i przepełniona wspaniałym humorem.

Olga | 2015-07-16
Przeczytana: 20 października 2009

Moja ulubiona seria z czasów podstawówki. Chyba wkrótce przeczytam ponownie, w przerwie między lekturami licealnymi :)

Ceniłam książkę za gadającego i inteligentnego kota, humor w niej zawarty, możliwość podróży z bohaterami do Egiptu, opowieści babci. W przyszłości zdecydowanie polecę swoim dzieciom przeczytanie "A wszystko przez faraona".

madradinka | 2011-08-24

Jedna z lepszych książek dla dzieci. Czyatłam ją jak miałam 8 lat bodajże i bardzo mi się podobała. Jest bardzo ciekawa i zawsze coś się dzieje. Jest trochę detektywistyczna, trochę zabawna... Bardzo fajna książka i polecam :)

Pchełka | 2014-03-07

Kryminał dla dzieci, ale nie tylko. Śmiałam się do rozpuku z genialnych pomysłów dzieci sławnego archeologia i ich gadającego kota. Wartka akcja, duża doza humoru - oto przepis na fantastyczną rozrywkę dla całej rodziny :)

Kociara53 - | 2010-07-22
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 05 grudnia 2009

Pełna humoru przygoda dzieciaków próbujących pomóc ojcu, archeologowi który został oskarżony o kradzież złotych figurek faraona. Świetna książka która rozbawi każdego.

| 2012-10-23

Jedna z ciekawszych książek mojego dzieciństwa - zdecydowanie polecam twórczość Jacka Duboisa, gdyż rewelacyjnie pobudza i rozwija wyobraźnię!