Basia i nowy braciszek

Seria: Basia
Wydawnictwo: LektorKlett
opowiadania, dla dzieci
kultur-alnie

Basia jest małą dziewczynką, mieszka w Polsce i przyjaźni się z rówieśnikami.
Basia jest fajna – ale ma swoje wady.
Basia nie jest idealnie grzeczna – ale nie sposób jej nie lubić.
Basia styka się z ważnymi dla niej problemami i próbuje sobie z nimi radzić.
Basia odkrywa, że ważne pytania mają często proste odpowiedzi.

źródło opisu: www.lektorklett.com.pl

źródło okładki: zdjęcie autorskie

yllla | 2015-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2015

Gromadząc książki przygotowujące dzieci na narodziny rodzeństwa oczywiście nie mogłam pominąć książki "Basia i nowy braciszek". Seria o Basi, porusza wiele tematów istotnych w życiu dzieci i ich rodziców i w wyjątkowy sposób trafia do tych pierwszych. Moja córka i widząc książeczkę o Basi od razu się ucieszyła :) bardziej niż w przypadku innych książek. Ona na prawdę lubi tę małą bohaterkę.

Basi urodził się młodszy braciszek. Początkowo dzidziuś wraz z mamą leżał w szpitalu, a Basi ten czas bardzo się dłużył. Gdy już mama z nowo narodzonym dzieckiem wróciła do domu, Basia miała nadzieję, że wszystko wróci do normy. Tymczasem, gdy przyszła pora na wieczorne czytanie, mama musiała kąpać Franka, rano zamiast robić jej kakao i śniadanie, mama karmiła Franka. Wszyscy zachwycali się jej młodszym bratem, po mimo tego, że on tylko jadł, płakał spał. Basi nie spodobał się taki stan rzeczy. Była coraz bardziej zła i obrażona.

Książka "Basia i nowy braciszek" pokazuje, że...

| 2013-07-06

Rozczarowanie po 'Basia i kolega z Haiti.' Jest zazdrość o młodsze rodzeństwo i zazdrość o młodsze rodzeństwo, tak to tyle. Jakby mniej tekstu i.. nawoływanie cukierni, ach jaka szkoda, że nie podano innego sposobu na poprawienie humoru.. próchnica zębów, otyłość & inne problemy ze zdrowiem.. jestem na nie. Chyba tylko jedna Basia zamieszka na mojej dziecięcej półeczce.

jula | 2013-08-30
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Dzieciowe
Przeczytana: 2011 rok

Nareszcie o tym, co się dzieje po narodzinach rodzeństwa, a nie tylko o oczekiwaniu. I o trudnych sprawach też.

malame | 2016-10-12
martyna_novinka | 2016-09-21