Spór o duchy

83-207-1303-X
duchy
popularnonaukowa
Monesca

Czy istnieją duchy? Czy "nawiedzone domy" to tylko wymysł naiwnych umysłów? Co sądzić o zdumiewających zjawiskach podczas seansów spirytystycznych? Czy możliwa jest wędrówka dusz? Krzysztof Boruń, znany autor SF, podszedł do sprawy bez powziętych z góry uprzedzeń, zgromadził za to mnóstwo fascynującego materiału, który przedstawił wraz z komentarzami teologów, spirytystów, okultystów,...

Krzysztof Boruń, znany autor SF, podszedł do sprawy bez powziętych z góry uprzedzeń, zgromadził za to mnóstwo fascynującego materiału, który przedstawił wraz z komentarzami teologów, spirytystów, okultystów, parapsychologów i naukowców. Wyborna lektura dla tych, co wierzą, i tych, co nie wierzą w duchy.

źródło opisu: http://www.biblionetka.pl/book.aspx?id=5996

Mateusz | 2016-05-07
Przeczytana: 06 maja 2016

Lektura bardzo ciekawa. Autor opisuje pierw różne wydarzenia związane z duchami (lub z medium), a pod koniec rozdziału dowiadujemy się co sądzą o danych zdarzeniach ludzie z różnych podejściem do duchów.
Każdy rozdział skupia się na innych paranormalnych zjawiskach (jak nawiedzone miejsca, nawiedzeni ludzie, wywoływanie duchów, OOBE i wiele innych).
Na pochwałę zasługuje postawa autora, który zachowuje neutralność wobec zjawisk nadprzyrodzonych .

christekk92 | 2015-06-20
Przeczytana: 29 października 2013