Byłem księdzem. Owoce zła

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Byłem księdzem". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Niniwa
83-909042-2-5
religia
Weronika

Najbardziej wstrząsająca, bardzo pouczająca i rozbijająca mity księdza książka, w której były ksiądz-Roman Jonasz, na kanwie własnych przeżyć, opisuje prozę kapłańskiego życia- pełnego intryg, skandali, ludzkich słabości i upadków. Nie księża są tu jednak piętnowani, ale błędny system który ich deprawuje.

Katherina87 | 2014-01-28
Na półkach: Przeczytane, Antykościelne

Część III.
Byłem księdzem. Owce zła.

Książka ta jest oryginalnym zbiorem czterech autentycznych historii, afer i skandali, które rozgrywają się aktualnie w "polskim państwie kościelnym". W książce nie ma filozofii ani teologii. Są za to prawdziwe losy prawdziwych ludzi, choć wszystko wydaje się zupełnie nieprawdopodobne!

Kościół katolicki nie da się odsunąć od koryta. Polacy, Państwo Polskie ma ciągle mało pieniędzy i „krótką kołdrę”, ale kto słyszał o kryzysie w polskim Kościele? Co do sfery materialnej- wszystko jest w najlepszym porządku.
Autorytet moralny, kredyt zaufania i tzw. sfera duchowa, nadprzyrodzona. Te trzy wartości w odniesieniu do Kościoła praktycznie już nie funkcjonuję, a mając na uwadze jego nadprzyrodzoną misję, stracił on obecnie rację bytu. Nawet sami, najwyżsi rangą hierarchowie nie kryją pozycji, z jakich przemawiają do swoich owieczek. Ile w tym zarozumiałości wielkopastwa i pychy! Próżno by doszukiwać się u nich cnót, wartości ewangelicznych-...

Beti | 2016-02-07

Trzecia juz i ostatnia część ,autor przedstawia nam sytuacje osób pokrzywdzonych przez księży.Książkę tą szczególnie polecam osobom zapatrzonym w księży,tych najbardziej "świętych".Amen

Korobek | 2015-06-14

Nie dobrnęłam do końca... nudna :/

Youstyna | 2016-06-10
Na półkach: Przeczytane, E-book
Przeczytana: 10 czerwca 2016

Część III to głównie historie osób pokrzywdzonych przez księży.

To historie tragiczne.
Nie ma słów by opisać rozpasanie, kleru na kazdym szczeblu

Bez wstydu. Bez zahamowań. Bez uczuć wyższych.

Totalne dno w człowieczeństwie. Nie wspominając już o byciu katolikiem.

Felzmann | 2013-09-24
Przeczytana: 2012 rok

W tej części wstrząsającej trylogii "Byłem księdzem" znajdziecie m.in. historię romansu ks. dr. Ryszarda Kalki.

magdullla | 2011-11-06
Przeczytana: 06 listopada 2011

Żadna rewelacja. Jakbyśmi nie wiedzieli, że wsród księży i zakonników występują takie same patologie jak pomiędzy pozostałymi członkami społeczeństwa - żądza pieniądza, karierowiczostwo, nieczułość na krzywdzę, zboczenia seksualne itp.

elwa1 | 2015-04-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2015

Jedna z nielicznych opisująca polską rzeczywistość w środowisku duchownych.
Zaskakuje, powala treścią ale dupy nie urywa...

rysiowa | 2015-08-10
Na półkach: Przeczytane, E-book
Przeczytana: 08 sierpnia 2015

Fakt niby żadna rewelacja bo wiemy co ONI wyprawiają !!! Najsmutniejsze jest to że ci co powinni świecić przykładem i wspierać wyzyskują na każdym kroku czują się bezkarni i uważają się za tych co wszystko mogą !!! Tak umiera Kościół!!!

Weronika | 2010-07-08
Przeczytana: maj 2010

Najlepsza książka Romana Kotlińskiego. Książka bardzo wstrząsająca. Autor opisuje w 4 rozdziałach losy ludzi, którzy zawiedli się na Kościele Rzymskokatolickim. Polecam wszystkim książkę!!!

Ania | 2013-10-28