Tajemnica pustej ziemi

Seria: Księgi Tajemnic
Wydawnictwo: Amber

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Fantasy-Bestiarium | 2018-04-24

Ziemia jest jednolitym globem czy pustym w środku światem z wejściami na biegunach? Wzmianki o tym wewnętrznym świecie sięgają licznych legendy sprzed tysięcy lat. Raporty polarników, czy zdjęcia satelitarne NASA również zdają się potwierdzać możliwość istnienia tego tajemniczego miejsca. „Pusta Ziemia” była zamieszkana, zanim człowiek zdołał zbudować pierwsze miasta. W Agharcie schronili się mieszkańcy Atlantydy i Mu, gdy ich kontynenty pochłonęły wzburzone wody! UFO przybywają nie z kosmosu, lecz z wnętrza Ziemi!

Autor przekonuje swoich czytelników, że nasza planeta jest pusta w Środku. Dodatkowo poddaje możliwość istnienia tam wysoko rozwiniętej, zamierzchłej cywilizacji. W niniejszej książce przeczytamy o zainteresowaniu Hitlera Pustą Ziemią, o teorii koncentrycznych sfer, jak również o istnieniu otworów na biegunach, które mają prowadzić w głąb tego tajemniczego miejsca. Alec Maclellan opisuje również historię wyprawy Admirała Byrda na biegun, która miała dowieść istnienia...

Roman | 2017-03-24
Przeczytana: 24 marca 2017

Teorie i opowiadania wielu różnych osób zgromadzone w jednej książce. Autor pragnie przedstawić dowody na to, że nasza planeta jest pusta w Środku. Jako osobny rozdział przytoczona tutaj zostaje również teoria, że żyjemy wewnątrz Ziemi, a niebo jest obrotowe. Wszystkie opisy opowiadań i poglądów naukowców poparte są pozycjami bibliograficznymi oraz przemyśleniami autora.
Możemy tutaj przeczytać o zainteresowaniu Hitlera tym faktem, o teorii koncentrycznych sfer, jak i również otworach na biegunach. Poruszona zostaje tutaj też historia wyprawy Admirała Byrda na biegun, oraz opowiadania o rzekomo istniejącej wysokorozwiniętej rasie ludzi mieszkających we wnętrzu Ziemi, która ukryła się tam ponad 12000 lat temu. Prawie wszystko jest poparte zdjęciami lub mapami.
Książka potrafi wciągnąć kogoś, kto naprawdę interesuje się teoriami spiskowymi, a także życiem pozaziemskim.

Ruthven | 2018-02-10
Sensej | 2017-05-17