Kaiulani. Księżniczka ludu

Wydawnictwo: Świat Książki
Kaiulani. The People's Princess
księżniczki, kaiulani, hawaje
Asik92

Tym razem śledzimy losy księżniczki Wiktorii Kaiulani Cleghorn, następczyni tronu Hawajów. Bohaterka opowiada o codziennym życiu w Honolulu - przywilejach członków rodu królewskiego, spotkaniach towarzyskich, ulubionych zajęciach. Z estymą przedstawia znajomość z pisarzem Robertem L. Stevensonem, który zaimponował jej inteligencją. Wiktoria potrafi pogodzić się z opuszczeniem ojczyzny i wyjazdem do obcego państwa, by stać się światłą królową. Kiedy dochodzi na Hawajach do obalenia monarchii przez amerykańskich biznesmenów, czternastoletnia Kaiulani nie waha się apelować w tej sprawie do samego prezydenta.

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: http://allegro.pl/pamietniki-ksiezniczek-kaiulani-i1400255856.html

Gabriela Bartosik | 2016-04-25
Lolcia | 2015-12-20