albumy
n0e

Kolejny tom z serii poświęconej wielkim mistrzom i kierunkom w malarstwie od średniowiecza do końca XX wieku. Przedstawia kluczowe momenty w historii sztuki zachodnioeuropejskiej. Każdy tom zawiera syntetycznie przedstawione informacje i ponad 300 barwnych ilustracji, z którymi można zapoznać się na trzy sposoby: przyjmując za punkt wyjścia życie i twórczość artysty, kontekst...

Przedstawia kluczowe momenty w historii sztuki zachodnioeuropejskiej.
Każdy tom zawiera syntetycznie przedstawione informacje i ponad 300 barwnych ilustracji, z którymi można zapoznać się na trzy sposoby: przyjmując za punkt wyjścia życie i twórczość artysty, kontekst historyczny i artystyczny lub analizę poszczególnych dzieł.
Korzystanie z książki ułatwiają kolorowe paski na marginesie każdej strony.

źródło opisu: http://www.ksiegarnia-najtaniej.pl/Rafael_Klasycy_sztuki-132.html

źródło okładki: http://www.ksiegarnia-najtaniej.pl/Rafael_Klasycy_sztuki-132.html

lolipop13 | 2016-11-27
Przeczytana: 27 listopada 2016

Publikacja o Rafaelu z tej serii spodobała mi się bardziej niż ta o Leonardzie da Vinci. Treści nadal tu niewiele, za to pierwsze miejsce zajmują reprodukcje pięknych dzieł tego wybitnego malarza. Książka skonstruowana jest według schematu: tło historyczne i społeczne, życie i twórczość, analiza dzieł, lecz dominujące miejsce ma tutaj analiza dzieł. Nie jest to co prawda szeroka analiza, starająca się dotknąć wszystkich aspektów malarstwa Rafaela, ale zwrócenie uwagi na główne elementy malowideł i najważniejsze nawiązania. Dla laika może być to świetny punkt wyjścia do zapoznania się z twórczością renesansowego malarza.

Zofia | 2015-08-08
Przeczytana: 07 sierpnia 2015

Ciekawy przewodnik prowadzący czytelnika przez życie jednego z najsłynniejszych malarzy epoki renesansu - Rafaela Santi. Obejmuje informację na temat życia i twórczości autora, omawia tło artystyczne i historyczne, a także analizuje najwazniejsze dzieła. Ponadto album jest bogato opatrzony reprodukcjami obrazów Rafaela i nie tylko. Serdecznie polecam każdemu miłośnikowi sztuki.

uvertobleu | 2017-01-13
Na półkach: 2017, Przeczytane