Rafael

Okładka książki Rafael
Stefano PeccatoriStefano Zuffi Wydawnictwo: HPS, Przedsiębiorstwo Wydawnicze „Rzeczpospolita” S.A. Seria: Klasycy Sztuki sztuka
sztuka
Klasycy Sztuki
HPS, Przedsiębiorstwo Wydawnicze „Rzeczpospolita” S.A.
2006-01-01
2006-01-01
Hanna Borkowska
malarstwo i rzeźba Raffaello Santi Raffaello Sanzio da Urbino renesans

więcej Więcej

Chciałoby się więcej treści i więcej obrazów wykonanych przez samego artystę (a nie dzieł innych).

Publikacja o Rafaelu z tej serii spodobała mi się bardziej niż ta o Leonardzie da Vinci. Treści nadal tu niewiele, za to pierwsze miejsce zajmują reprodukcje pięknych dzieł tego wybitnego malarza. Książka skonstruowana jest według schematu: tło historyczne i społeczne, życie i twórczość, analiza dzieł, lecz dominujące miejsce ma tutaj analiza dzieł. Nie jest to co prawda...

Ciekawy przewodnik prowadzący czytelnika przez życie jednego z najsłynniejszych malarzy epoki renesansu - Rafaela Santi. Obejmuje informację na temat życia i twórczości autora, omawia tło artystyczne i historyczne, a także analizuje najwazniejsze dzieła. Ponadto album jest bogato opatrzony reprodukcjami obrazów Rafaela i nie tylko. Serdecznie polecam każdemu miłośnikowi sztuki.

• Sztuka
  • Historia sztuki