Grzeszne Rozkosze

Tłumaczenie: Robert P. Lipski
Cykl: Anita Blake (tom 1)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Guilty Pleasures
horror

Inne wydania

Buffy to przy niej pensjonarka! Ma metr pięćdziesiąt siedem wzrostu, niewyparzony język, chandlerowski dowcip i dwa pistolety (nie licząc paru srebrnych noży). Zajmuje się ożywianiem zmarłych, ale bywa też kontraktową zabójczynią na usługach policji. Wejdźcie do mrocznego świata Anity Blake, zabójczyni wampirów. Niedaleka przyszłość. W Stanach Zjednoczonych zalegalizowano wampiryzm. Nic więc dziwnego, że krwiopijcy zlatują się tam jak muchy do miodu. Prawdziwym przebojem są animatorzy, ludzie zajmujący się ożywianiem zombi. To świat pełen przemocy, brutalności, ale także zwykłych ludzi pochwyconych w kleszcze nowej, niesamowitej rzeczywistości. Anita Blake, postrach wampirów, potrafi się w niej odnaleźć. Czasami potrzebuje do tego drewnianego kołka i młotka, kiedy indziej pistoletu na naboje powlekane srebrem, a czasami pluszowego pingwinka (ale o tym sza!). Gdy Anita, czołowa animatorka w St. Louis, zostanie wplątana w skomplikowaną intrygę związaną z zagadkowymi zabójstwami wampirów, posępną grę prowadzoną przez miejscową mistrzynię a Jean-Claude'em, właścicielem jedynego w mieście lokalu dla krwiopijców, egzekutorka uczyni wszystko, aby wyjść z tego cało, uratować głowę (i szyję!), choć może to być najtrudniejsze zlecenie w całej jej karierze.

Beata | 2016-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2016

Bardzo dobra książka z wampirami w roli głównej - wampiry są naprawdę złe. Anita, główna bohaterka, wzbudziła moje mieszane uczucia, podoba mi się jej poczucie humoru, ale jako egzekutorka i zabójczyni nie przekonała mnie zbytnio. Jest w powieści mnóstwo innych postaci, które bardziej mnie zainteresowały, choćby Edward i Jean-Cloude. Akcja toczy się wartko i jest wątek kryminalny.Z pewnością sięgnę po następny tom, bo tam historia będzie się rozwijać.

zabielka | 2015-07-08
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 04 lipca 2015

No! Na szczęście nie jest to kolejny, cukierkowy romans z wampirami w roli głównej. Główna bohaterka w swojej (pełnopłatnej, i zgodnej z prawem) Pracy tworzy zombiaki. Czyli ożywia zmarłych!!! Mamy Wampiry, zombie, ghule i całą resztę "nadnaturalnych". Czy Książka się mi podobała? -Raczej jestem na tak, choć faktycznie troszkę zbyt długawe są w niej opisy, jednak nie można powiedzieć że przez to się nic nie dzieje... W każdym bądź razie. Polecam! Warto wyrobić sobie własną opinię!!! Pozdrawiam Serdecznie!

"Wampiryzm stał się legalny w dobrych, starych Stanach Zjednoczonych Ameryki. Były one jednym z kilkunastu państw, które go uznały. (...)
Czy jeśli twój małżonek/małżonka stanie się nieumarłym, czyni cię to wdowcem/wdową? Czy zabicie wampira było morderstwem? Pojawiła się nawet organizacja pragnąca przyznać im prawo do głosowania. Czasy się zmieniały."

Anita Blake to animatorka, egzekutorka i damska, bardzo zminiaturyzowana, wersja Rambo. Dokładniej: ożywia trupy, zabija wampiry i biega po ulicach obwieszona bronią jak choinka. Do tego zbiera pluszowe pingwinki, ale nie mówcie o tym nikomu!

Wydawało mi się, że nie znajdę w tej serii nic, co mogłoby mi się spodobać - od wampirów stanowczo wolę wilkołaki, a żywe trupy to już zupełnie nie moje klimaty.
A jednak przeczytałam pierwszą część bardzo szybko i do tego momentami nieźle się przy niej ubawiłam :)

Polubiłam wampirzego mistrza Jean-Claude’a, którego wyobraziłam sobie jako podobnego do mojej ulubionej postaci z ekranizacji...

książek: 2008
Marianna | 2016-05-08
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2014 rok

Najlepsza seria horrorów przygodowych o wampirach, z Anitą Blake - animatorką, egzekutorką, pogromczynią wampirów i nekromantką.
Polecam wszystkim, których interesuje świat wampirów, zombii, lykantropów, wilkołaków i zmiennokształtnych.
Podczas lektury nie można się nudzić ani na chwilę.
W życiu Anity wiele się dzieję, nie sposób przerwać nim nie poznamy zakończenia.
A zabójczo przystojny wampir, Mistrz Miasta Jean-Cloude, który ma słabość do naszej bohaterki jest postacią, która dodatkowo urozmaica fabułę i wprowadza dreszczyk. Nie, nie dreszczyk strachu, lecz dreszczyk pożądania...
Jak dla mnie rewelacja!

Satis | 2014-05-15
Przeczytana: 14 maja 2014

Anita Blake jest animatorką, czyli ożywia zmarłych i tworzy z nich zombie na zlecenie, a także zabójczynią wampirów, zwaną jako egzekutorkę. Każdy wampir który usłyszy jej imię zaczyna trząść się ze strachu.
Akcja dzieje się w niedalekiej przyszłości. Gdzie w USA wampiry dostały swoje prawa i każdy o nich wie, a animatorzy to taki zawód jak każdy inny.. To świat pełen brutalności, ale to też nowa rzeczywistość.
Anita zostaje wplątana w dużą intrygę. Na wieczorze panieńskim jej przyjaciółki-Catherine, organizatorka tego przyjęcia zabiera dziewczyny do bary ze striptizem u wampirów. By uratować Catherine przed śmiercią zgadza się pomóc wampirom złapać zabójcę ich pobratymców. Teraz będzie pracować dla mistrzyni wampirów tego miasta, której Anita się boi..

Uwielbiałam dowcipy Anity.. No może były trochę obraźliwe do tej osoby do której mówiła, ale dla postronnego obserwatora z pewnością musiały być śmieszne. Ja się uśmiałam. :D
Bardzo fajnie czytało mi się tą książkę i bardzo mi...

Justitia | 2015-08-23
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 23 sierpnia 2015

Nie są to literackie wyżyny. Język jest ubogi, a co za tym idzie świat wykreowany przez autorkę jest niedopracowany, podobnie jak bohaterowie (których autorka opisuje w ten sam nudny i prosty sposób – pisząc o ich wzroście, kolorze oczu i włosów). Laurell Hamilton nic nowego nie wnosi do świata wampirów, wręcz przeciwnie – powiela pewne schematy i czerpie z tego, co już zostało na temat nieśmiertelnych napisane.

Ale akcja gna cały czas naprzód, wciąż coś się dzieje, a prosty język nie jest zbyt wymagający, dlatego książkę czyta się szybko i całkiem mocno wciąga. Mamy tu też pewną zagadkę, sprawę kryminalną, która jest na tyle zawiła, że z zaciekawieniem czekałam na jej rozwiązanie. Podsumowując: „Grzeszne rozkosze” to niewymagająca lektura idealna na odstresowanie się i relaks w letnie, leniwe popołudnie. Mimo minusów całkiem nieźle się przy niej bawiłam.

katnap | 2010-12-14
Przeczytana: 13 grudnia 2010

"Grzeszne rozkosze" Laurell Hamilton to nie kolejna powieść-romans o wampirach.
Główną bahaterką jest Anita Blake, animatorka (która bynajmniej nie umila czasu "osobom" z którymi się zpotyka, jak na animatora przystało; tutaj jest to zupełnie coś innego) i jak nazywają ją wampiry egzekutorką, która wykonuje z dużym oddaniem swoją pracę.
Anita nie jest przedstwicielką słabej płci, to kobieta twarda, która nie boi mówić się co myśli, którą nie obchodzi zdanie innych osób. To kobieta umiejąca radzić sobie w każdej sytuacji.
Wampiry są w tej książce przedstawione tak jak należy, nie wychodzą na słońce, są okrutne, niebezpieczne, ale zawsze znajdzie się taki, do którego można poczuć coś więcej, nie tylko nienawiść i pragnienie zadania mu śmierci.
Książkę tę bardzo szybko się czyta, nie można się od niej oderwać, nawet, gdy odłoży się ją na chwilę i tak zaraz się po nią sięga.

kwiatek29 | 2012-10-02
Przeczytana: 31 października 2012

Jest to pierwsza część z cyklu o Anicie Blake.Muszę przyznać,że jest to najsłabsza książka o wampirach jaką miałam okazję przeczytać.

Tomasz | 2011-04-24
Przeczytana: kwiecień 2011

Przydługawe, charakterystycznie kobiece opisy każdego detalu z wyglądu konkretnych postaci z uwzględnieniem koloru oczu, włosów, ubrania, butów. Szczegółowe opisy pogody i rozwlekłe, nierzadko naiwne i infantylne komentarze głównej bohaterki sprawiają, że do książki trzeba się przez te pierwsze 200 stron przyzwyczajać. Przechodzenie akcji w niekorzystnym dla bohaterki kierunku i jej zbytnia pokora wobec kolei losu, mają prawo drażnić i wyprowadzać z równowagi nazbyt dumnego i walecznego czytelnika aczkolwiek sytuacja z wolna zaczyna się rozwijać w "jedynie słusznym" kierunku, co przyczynia się do coraz większej satysfakcji z czytania. Akcja podąża powoli, dni są odliczane kolejno jeden po drugim. Przyspieszenia akcji w książkach L. Hamilton można się dopatrywać jedynie pod ich koniec, ale jest to właśnie ten moment, na który czytelnik z niecierpliwością i uprzednim rozdrażnieniem czekał. Wartkość akcji przesłania dotychczasową siestę w konwencji erotycznego klimatu grozy i...

Basisko | 2013-02-24
Przeczytana: 22 lutego 2013

świetna, wartka, niesamowicie wciągająca akcja, bez zbędnych wstępów i przydługich opisów, ogólnie dość brutalna i krwista, ale czego innego można się spodziewać po całkiem niezłej książce o relacjach człowiek - wampir - cała reszta :)
trzeba przyznać, że fabuła nie kręci się tylko i wyłącznie wokół romansu wampira i człowieka, dlatego też polecam wszystkim niezdecydowanym, a sama będę szukać kolejnego tomiszcza w bibliotece, bo naprawdę warto :)