Sin City: Rodzinne wartości

Sin City: Family Values
komiks
komiksy
Lucyfer

Dwight McCarthy wie, że w Sin City liczą się władza, wpływy i... wartości rodzinne. Dlatego przyjmuje zlecenie i rusza tropem zabójców członka pewnej rodziny. Vendetta jest głównym tematem albumu, który opowiada, jak to jedna zbrodnia staje się przyczyną serii kolejnych, bo w Sin City każdy jest z kimś spokrewniony albo zaprzyjaźniony. W nieprawdopodobnych tarapatach Dwight zachowuje dobrze znane poczucie humoru, a gdy sytuacja staje się beznadziejna, na scenę wkracza bezszelestna i śmiertelnie niebezpieczna Miho kobieta ninja.
Sin City jeden z najsłynniejszych amerykańskich cykli sensacyjnych, autorstwa mistrza komiksu zza Wielkiej Wody Franka Millera. O powodzeniu serii (pierwszy tom ukazał się w 1994 r.) zadecydowały nie tylko znakomite, mroczne scenariusze, ale też postacie bohaterów twardych mężczyzn, którzy żyją według własnego kodeksu honorowego, oraz seksownych kobiet, nie będących jedynie biernymi obiektami męskiego zainteresowania. Frank Miller został kilkakrotnie nagrodzony za tę serię Nagrodą Eisnera, jednym z najbardziej honorowych wyróżnień komiksu amerykańskiego.

źródło opisu: Egmont Polska, 2010

źródło okładki: http://sklep.egmont.pl/

Villiana | 2016-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2016

Dwight na zlecenie Gail próbuje pozyskać informacje o niedawno dokonanej zbrodni, która miała miejsce w jednej z jadłodajni, by później razem z Miho podążyć śladem przestępców.

Cóż mogę powiedzieć... dla mnie było dość letnio. Dałabym mniej gwiazdek, ale wciąż mam jakiś sentyment do całości. Była akcja, to prawda, ale zabrakło mi fajnej narracji, do której się przyzwyczaiłam, a sama opowieść, włącznie z zakończeniem, również nie były górnych lotów. Jestem zawiedziona. Ale przynajmniej popatrzyłam sobie na rysunki.

Yave | 2015-11-09
Na półkach: Komiksy, Rok 2015, Przeczytane
Przeczytana: 09 listopada 2015

Cóż, ten moment musiał w końcu nadejść. Sin City mnie zawiodło. I to bardzo. Po przebrnięciu (to bardzo odpowiednie słowo) przez ponad sto stron bezsensownych i uwłaczających inteligencji dialogów i irytująco kiepskich rysunków skupiających się głównie na bezcelowych scenach walk i śmierci, jedyne co przychodzi mi do głowy to słowo "niepotrzebny". Dokładnie tak opiszę piąty tom opowieści z Miasta Grzechu. Nie wprowadzający absolutnie nic nowatorskiego, będący gorszym klonem "Krwawej Jatki", aż do bólu próbujący być zabawnym i błyskotliwym. Historia "śledztwa" Dwighta (który jest jeszcze bardziej irytujący niż antagoniści) i Miho (choć lepiej powiedzieć "Terminatora usługującego Dwightowi") kręcąca się wokół konkretnej strzelaniny z poprzedniego wieczoru mogłaby stanowić całkiem dobre opowiadanie, ale rozwleczona do granic możliwości nudzi i usypia. A o kresce chyba nawet nie warto mówić... Miller i tak nigdy nie był w tej kwestii moim faworytem, ale tu wygląda to tak jakby próbował...

modli | 2015-06-14

Gorsza wersja "Krwawej jatki".

1. Postaci są do kitu - Dwight nadal lubi od czasu do czasu przypomnieć nam, jaką jest wspaniałą osobą, bo łaskawie pomaga przyjaciółkom; Miho z jakiegoś powodu zostaje jego sługusem, który praktycznie odwala całą robotę za niego. W zasadzie Miho i reszta prostytutek mogłyby się spokojnie obejść bez Dwight'a, gdyby nie to, że scenarzysta prawdopodobnie uważa, że kobiety są za głupie, by odwalić nawet najprostszą robotę detektywistyczną.
2. Rysunki są nudne i paskudne. To musiał być jakiś okres przejściowy autora jako rysownika.
3. Fabułę tomu można by streścić w dwóch, trzech zdaniach, jednak musimy brnąć przez ponad sto stron nudnych pojedynków i dialogów uwłaczających inteligencji.
4. Jak już wspominałem dialogi są, w większości, głupie. Coś jest chyba też nie tak z tłumaczeniem.

Historia- 1/10
Postaci- 1/10
Dialog- 2/10
Rysunki-3/10
Ogólne wrażenie- 1/10 =ledwo to skończyłem.

Wkp | 2013-06-05

Z PUDŁA WYGRZEBANE, CZ XXXIX

Brunonm był kiedys cynglem, potem politykiem, a teraz nie żyje. Wszystko przez to, ze zabił przypadkiem bratanicę szefa mafii. Jego historii słucha Dwight i ma ku temu pewien cel. Ma misję do wykoania, a dostanie się w łapy gangsterów to jeden z jej celów...

Kolejny tom Sin City to dzieło na poziomie "Krwawej jatki", słabsze od poprzedniego, ale żeby tylko takie bywały komiksy, nikt nie mówiłby, ze to rozrywka dla dzieci. Mocny, krwawy, brutalny scenariusz, świetna psychologia i zachwycające autorskie ilustracje Millera. Nic dodać, nic ująć.

I tylko kilka słów na koniec: mimo marnego tłumaczenia, brać w ciemno!

Recenzja opublikowana także na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2014/06/12/sin-city-rodzinne-wartosci-frank-miller/

kinkiet | 2013-08-07
Na półkach: Przeczytane, Komiks
Przeczytana: 07 sierpnia 2013

Coś poszło nie tak - rysunki momentami karykaturalne, przeciętna intryga i miałkie dialogi. Klimat zachowany, ale chyba jeden ze słabszych zeszytów.

trycha | 2014-02-17

Kolejna seria, z którą po prostu trzeba się zapoznać. Historie z miasta grzechu to filmy noir z najlepszego sortu. Charaktery są twarde i wyraziste, a fabuła nigdy nie rozczarowuje. Rzecz kultowa bez dwóch zdań.

Mariusz | 2016-12-05
Na półkach: Komiksy, Posiadam, Przeczytane