Nieumarli. Lekcje rysowania i malowania

Wydawnictwo: Arkady

Pomiędzy niebem a piekłem, w najciemniejszych zakamarkach wyobraźni, istnieje antyświat zaludniony przez nocne strachy i inne przeklęte stwory. Rozmaite media potrzebują kolejnych wampirów i zombie ich tworzenie to ekscytujące wyzwanie dla artystów grafików.

Ireth | 2013-11-23
Na półkach: Sztuka, 2013, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 22 listopada 2013

Jest to jedna z najlepszych książek o rysunku i malarstwie. Mimo, że nie przepadam za takimi pozycjami (uczę się z Internetu) to ta muszę przyznać, jest niesamowita! Bogata w ilustracje i szczegóły, aż sama się prosi by coś z niej narysować. Możemy poznać dokładnie każdy etap narysowania aż 30 stworów (od szkiców wstępnych, aż do wypełnienia kolorem). Na początku książki również możemy dowiedzieć się o kilku technikach rysunku i malarstwa (w tym grafiki komputerowej) oraz przyborach i "przerabianiu" portetu człowieka na umarlaka. Pozycja jest naprawdę świetna, nie spodziewałam się tego. Serdecznie polecam osobom doświadczonym w rysunku, jak i początkującym. Można poznać rzeczywiście wiele ciekawych faktów.

Artysta | 2016-09-14
Mia Stamm | 2016-03-23