Ze wspomnień żołnierzy AK Okręgu Nowogródek

4 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
83-202-0653-7
historia
piotrex

Zbiór materiałów będących relacjami byłych żołnierzy Okręgu AK Nowogródek, umożliwia zapoznanie się z historią działań konspiracyjnych podejmowanych przez żołnierzy AK na wschodnich rubieżach Polski (teren obecnej Białorusi). Cenne relacje uczestników wydarzeń w zbiorze kilkunastu esejów i wspomnień przybliżają nam wiele szczegółów walki na trudnym terenie, jakim była pod względem geograficznym i geopolitycznym (silna partyzantka radziecka na terenie okupowanym przez Niemcy) Nowogródczyzna.

Materiały zebrał, opracował i przedmową opatrzył Eugeniusz Wawrzyniak

źródło opisu: Okładka i strona wydawcy

archiwista_cyklista | 2015-08-27
Przeczytana: 27 sierpnia 2015

Ludzie, których wspomnienia ukazały się w tej książce musieli włożyć wiele wysiłku żeby uniknąć nożyczek cenzora. Dlatego tą książkę trzeba czytać bardzo uważnie.

maciejdura | 2015-02-15
Przeczytana: 2013 rok