Ze wspomnień żołnierzy AK Okręgu Nowogródek

Eugeniusz Wawrzyniak Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Związków Zawodowych historia
83-202-0653-7
Instytut Wydawniczy Związków Zawodowych
historia historia Polski II wojna światowa Armia Krajowa nowogródczyzna
historia
83-202-0653-7
historia historia Polski II wojna światowa Armia Krajowa nowogródczyzna

Zdecydowanie trzeba było omijać cenzurę (a i tak wydaje mi się, że publikacja w miarę odważna!) co obniża jakość wspomnień, ale opis walki z Niemcami na pewno istotny i wartościowy - stąd przeciętnie.

Ludzie, których wspomnienia ukazały się w tej książce musieli włożyć wiele wysiłku żeby uniknąć nożyczek cenzora. Dlatego tą książkę trzeba czytać bardzo uważnie.

• Historia Polski i okolic
  • 2015