Krecik i Boże Narodzenie

Wydawnictwo: Wilga
Krteka Vanoce
978-80-00-02470-7
Sabinka

Mali czytelnicy spotykają się po raz kolejny z sympatycznym Krecikiem. Tym razem w atmosferze świąt Bożego Narodzenia. Cały las jest jeszcze pogrążony we śnie, podczas gdy przed Krecikiem stoi ważne zadanie - ma przygotować dla myszki bożonarodzeniową choinkę i prezent. Czy uda mu się pokonać złośliwą wronę-złodziejkę? Jaki prezent znajdzie pod choinką? Nie obędzie się bez przygód i niespodzianek.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: Wydawnictwo Wilga

Sabinka | 2011-02-16
Przeczytana: 14 lutego 2011

Któż nie kocha Krecika??? Chyba nie ma takich osób, które nie znają tej sympatycznej animowanej postaci. Kochany, uśmiechnięty i bardzo przyjacielski.
Po kilkakrotnym przeczytaniu wreszcie udało mi się dostać do książki, która ciągle jest w rękach mojego synka. "Czyta" ją samodzielnie dzięki niesamowitym obrazkom.
Barwna i kolorowa kusi i namawia dzieci, które po obejrzeniu książeczki nie potrafią rozstać się z sympatycznym Krecikiem.
W tej książeczce Krecik postanawia zrobić mieszkańcom lasu niespodziankę, mianowicie zorganizować Boże Narodzenie, ubrać pięknie choinkę, niestety piękna i ozdobiona choineczka znika w pewnych okolicznościach...zmartwiony Krecik wpada na pomysł.
Rewelacyjne wydanie, bardzo dużo pięknych i szczegółowych ilustracji. Dziecko samodzielnie oglądając obrazki może opowiadać własne historie, właśnie tak robi mój syn. Potrafi na podstawie ilustracji odtworzyć tekst, który czytałam mu tylko raz. Teks nie zbyt trudny i zrozumiały dla małego czytelnika. Autorzy...

Bacha85 | 2013-07-09
Przeczytana: lipiec 2013

Nie wiem, czy jest ktoś, kto by nie znał tego małego, kopiącego, czarnego zwierzątka. Tu w pięknie ilustrowanej książeczce przekazuje co w świętach jest naprawdę ważne. Dla małych miłośników krecika pozycja obowiązkowa :)

nephi | 2015-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2015