Krecik i zielona gwiazda

Okładka książki Krecik i zielona gwiazda Hana Doskocilova, Zdeněk Miler
Okładka książki Krecik i zielona gwiazda
Hana DoskocilovaZdeněk Miler Wydawnictwo: Albatros Cykl: Krecik literatura dziecięca
32 str. 32 min.
2008-10-07
32 min.
Ewa Luchowska-Mertl

Okładka książki Krecik i Boże Narodzenie Hana Doskocilova, Zdeněk Miler
Krecik i Boże ... Hana Doskocilova, Z...
Okładka książki Krecik i myszka Hana Doskocilova, Zdeněk Miler
Krecik i myszka Hana Doskocilova, Z...
Okładka książki Krecik i orzeł Hana Doskocilova, Zdeněk Miler
Krecik i orzeł Hana Doskocilova, Z...
Okładka książki Krecik i Rakieta Hana Doskocilova, Zdeněk Miler
Krecik i Rakieta Hana Doskocilova, Z...

Bardzo sympatyczne, proste opowiadania o Kreciku, które lubi mój trzylatek. Świetne uzupełnienie, jeśli maluch wcześniej widział wersję animowaną opowieści. Choć trochę czuć ich wiek, to myślę, że zarówno wersje książkowe, jak i animowane nadal mają wiele uroku i warto po nie sięgać.

Trzy opowiadania o Kreciku:
1. Kreciki zielona gwiazda
2. Krecik i parasol.
3. Krecik w siódmym niebie.
Wszystkie sympatyczne i bardzo optymistyczne. Polecam.

Trzy opowiadania o Kreciku:
1. Kreciki zielona gwiazda
2. Krecik i parasol.
3. Krecik w siódmym niebie.
Wszystkie sympatyczne i bardzo optymistyczne. Polecam.

Krecik to mały przyjaciel z Czech. Towarzyszył mi niemal przez całe dzieciństwo to samo, jak mojej siostrze, a teraz mój brat polubił tego zwierzaka.
Przeczytałam tą książkę mojemu młodszemu bratu na dobranoc. Wiem, że słuchał uważnie, bo po chwili spytał się:

Martyna to krecik mówi?

No tak, przecież przeczytałam to co powiedział do sroki.

Na płycie nie mówi.

Miał racje w bajce animowanej puszczanej na antenie krecik nie mówi nic oprócz słynnego : "Ahjo'. Ta książeczka składa się z trzech opowiadań, m. in.:

-Krecik i zielona gwiazdka - mały mieszkaniec lasu podczas sprzątania swojego domku odkrywa zielony klejnocik w ziemi. Cieszy się bardzo i wpada na pomysł umieszczenia jej na niebie. Przyjaciele krecika chcą jemu pomóc, ale nie się nie udaje przez srokę, która zabiera gwiazdkę do swojego gniazdka, ponieważ sroczki lubią błyskotki. Wszystko jednak kończy się szczęśliwie

- Krecik i parasol - bohater znajduje wyrzucone rzeczy na polanie wśród nich jest parasol, którego Krecik postanawia naprawić. Moim zdaniem bardzo dobre opowiadanie z prostym morałem, który w dzisiejszym świecie nie jest pamiętany przez ludzi. Otóż autorzy podkreślają, że każda naprawiona rzecz potrafi się odwdzięczyć i służyć swemu właścicielowi.

- Krecik w siódmym niebie - najzabawniejsze opowiadanie ze wszystkich. Mały zwierzak znajduje się na jarmarku i zauważa pana z dziwnym powietrzem. Oczywiście, tym gazem jest hel, co unosi nadmuchane rzeczy do góry. Korzystając z nie uwagi pana Krecik nabiera tego powietrza i leci wysoko ku niebu. Gdzie spotyka ptaki i przeżywa wiele ciekawych chwil. Jednak jako ssak musi nabrać powietrza i spada w dół. Nic mu się nie stało i wrócił do siebie.

W całej książce bardzo podobały mi się ilustracje Urozmaicały małemu czytelnikowi czytanie, a tym co jeszcze nie potrafią czytać przeglądać historyjkę o ulubionym bohaterze.

Książka przypadnie do gustu dzieciom już od trzech, czterech lat.

Martyna to krecik mówi?

No tak, przecież przeczytałam to co powiedział do sroki.

Na płycie nie mówi.

Miał...

• Olkowe książki
  • Dziecięca biblioteczka
  • Półeczka dla dzieci
  • Dziecionkowe
  • Bajki, baśnie, legendy

Dodaj cytat z książki Krecik i zielona gwiazda