Na tronie św.Piotra. Historia papiestwa

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Historia i Tradycja". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Chair of Saint Peter : a history of the papacy
historia
hunter

Historia papiestwa rozpoczyna się od omówienia modeli Kościoła zawartych w Nowym Testamencie, a kończy na pontyfikacie Jana Pawła II. Autor ukazuje etapy rozwoju urzędu poprzez sylwetki poszczególnych papieży.

Paweł | 2016-09-15

Pełna historia papiestwa, od początku po panowanie Jana Pawła II, znakomicie skomponowana i rzetelnie przemyślana. Autor ukazuje etapy rozwoju instytucji papieskiej poprzez sylwetki kolejnych papieży. Nie unika też wielu tematów kontrowersyjnych, za każdym razem starając się zrozumieć i wyjaśnić jądro problemu. Tak dzieje się na przykład w wypadku zagadnienia źródeł papieskiego urzędu albo kwestii związanych z soborem trydenckim. Polecam szczególnie tym, którzy interesują się historią papieży i Kościoła.

Hub | 2012-01-02
Przeczytana: 2009 rok

Rzetelna faktografia i drobiazgowa dokumentacja dodają ciężaru tej książce, odejmują jej, niestety, polot. Zamiast pozycji popularnonaukowej czytelnik konfrontuje się z hybrydą książki popularnej i naukowej o nieuważnie zbalansownych proporcjach.

Bartek3643 | 2013-11-02
DamPow | 2013-08-28