Predator: Concrete Jungle

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Predator". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Bantam Books
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Predator: Concrete Jungle
0-553-56557-5
predator, science-fiction, s-f,
angielski
Gantu_mn

Książka opowiada historię nowojorskiego detektywa Schaefer'a, brata Dutch'a Schaefer'a - bohatera granego przez Arnolda Schwarzeneggera w pierwszej części Predatora. Detektyw Schaefer spotyka się z serią zbrodni, które swoją brutalnością znacznie przekraczają to co dotąd widział w swojej karierze. Badając sprawę dochodzi do wniosku, że ma ona jakieś powiązania z jego zaginionym kilka lat...

Detektyw Schaefer spotyka się z serią zbrodni, które swoją brutalnością znacznie przekraczają to co dotąd widział w swojej karierze. Badając sprawę dochodzi do wniosku, że ma ona jakieś powiązania z jego zaginionym kilka lat wcześniej bratem (odbywa nawet podróż do dżungli w której działa się akcja Predatora).

Prawdziwa gratka dla miłośników postaci Łowcy. Nowela została nieco podparta komiksem Marka Verheidena "Predator Volume 1" oraz scenariuszem filmu Predator 2 (1990r)z Dannym Gloverem w roli głównej, ale zapewniam, że podobieństwa do scenariusza filmowego są znacznie znacznie mniejsze niż sam się spodziewałem.

źródło opisu: własny

źródło okładki: fantlab.ru

Gantu_mn | 2011-01-29
Przeczytana: 2008 rok

Moja ocena może nie być obiektywna, ponieważ jestem miłośnikiem postaci Predatora i stworzonego na jego potrzeby universum, ale szczerze polecam tą pozycję.

Możecie w niej spotkać brata Dutcha z filmu Predator, odczuć grozę ciemnych nowojorskich uliczek wizytowanych dodatkowo przez najniebezpieczniejszych łowców w kosmosie a nawet przenieść się na moment w głąb dżungli i przypomnieć sobie miejsce ostatniej potyczki Dutcha (Arnold Schwarzenegger) z Predatorem.

Omega_Prime | 2016-09-18
Edyta | 2016-09-02