Woda : cenniejsza niż złoto

Tłumaczenie: Alicja Choińska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Poznać i Zrozumieć Świat / Focus". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: G+J
Vive l'eau
8389221942
esej, woda, skarb,
popularnonaukowa
hunter

Książka zawiera około 200 zdjęć, teksty źródłowe z dawnych czasów oraz fragmenty dokumentów z konferencji poświęconych ochronie środowiska

źródło opisu: http://www.empik.com/woda-cenniejsza-niz-zloto-jea...(?)

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Badhbh | 2015-09-11
Przeczytana: 11 września 2015

Oto książeczka o czymś tak na pozór zwyczajnym jak woda. Czego się z tej publikacji można dowiedzieć?
Otóż:
- Jak zbudowana jest cząsteczka wody i jakie ma właściwości fizyczne oraz chemiczne.
- Znaczenie wody dla rozwoju życia.
- Woda jako źródło energii odnawialnej.
- Relacje między człowiekiem a środowiskiem
Ponadto na końcu są świadectwa i dokumenty jako interesujący dodatek.

Plusy:
- czyta się bardzo dobrze,
- wspaniale ilustrowana.

Minusy:
- za krótka :)
- temat nie został wyczerpany (i zasoby wodne na szczęście też nie ;)).

Wnioski:
Jestem arcyzadowolona, bo tę sympatyczną książeczkę zdobyłam za niecałe pięć złotych (kosz hipermarketu), gdybym nabyła po cenie okładkowej (36 zł) byłabym (bo to skromne objętościowo wydawnictwo) zadowolona znacznie mniej. No i nie ukrywam, że książka zapewne przypadłaby mi o wiele bardziej do gustu, gdy "byłam małym chłopcem", czyli miałam sporo lat mniej niż aktualnie i z zapartym tchem śledziłam dokonania Wiktora Niedzickiego.

Norbert | 2014-01-06
Naira | 2016-01-01