Madika i berbeć z Czerwcowego Wzgórza

Tłumaczenie: Anna Węgleńska
Cykl: Madika z Czerwcowego Wzgórza (tom 2)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Madicken och Junibackens Pims

Madika i Lisabeth – dwie pełne wdzięku i fantazji dziewczynki – żyją w domu na Czerwcowym Wzgórzu. Pogodna, pełna mądrości opowieść o ich dzieciństwie, o tym, co je bawi i cieszy, i o tym, co je nierzadko głęboko zasmuca, jest wyrazem prawdziwej afirmacji życia. Lektura dla dzieci w wieku 5-10 lat. "Pewne zdarzenie z początkowych klas przypominam sobie ze zgrozą - opowiada Astrid Lindgren. -...

"Pewne zdarzenie z początkowych klas przypominam sobie ze zgrozą - opowiada Astrid Lindgren. - To się wydarzyło nie w mojej klasie, ale wieść o tym rozeszła się lotem błyskawicy: jedna dziewczynka ukradła komuś pieniądze i kupiła za nie słodycze, które rozczęstowała pośród kolegów. Gdy to odkryto, dostała lanie na gołą pupę przed całą klasą. Straszna była już sama wiadomość o tym."

źródło opisu: www.nk.com.pl

źródło okładki: www.nk.com.pl

książek: 2028
Monika | 2014-12-10
Przeczytana: 07 grudnia 2014

W czytelniczym świecie są książki, które nigdy się nie starzeją. Zmieniają liczbę lat od pierwszej publikacji, okładki, czasem tłumaczenia, ale treść nadal jest aktualna. Treść, która potrafi dotrzeć do szerszego grona, nie ważne w jakim wieku by to grono było. Są książki w naszym czytelniczym świecie, które nie mają targetu, które czytają i dzieci i dorośli z takim samym zapałem. O jednej z tych książek dzisiaj chcę Wam opowiedzieć. O książce, która wywołała we mnie wiele emocji. Książce, która teoretycznie jest przeznaczona dla dzieci, a którą ja czytałam z wielką przyjemnością.

"Madika i berbeć z Czerwcowego Wzgórza" autorstwa Astrid Lindgren (autorki lubianej i szkolnej, niegdyś, lektury "Dzieci z Bullerbyn") to opowieść o pewnej sympatycznej rodzinie mieszkającej w magicznej szwedzkiej wiosce. Madika ma młodszą siostrę, Lisabet, która jest tytułowym berbeciem. Cała rodzina mieszka na malowniczym Czerwcowym Wzgórzu. Madika i Lisabet przeżywają różnego rodzaju przygody wśród...

Katka | 2013-04-28

Jest to kontynuacja książki pt. "Madika z Czerwcowego Wszgórza". Jest ona równie fantastyczna, jak pierwsza część. Czytanie tej książki dziecku z pewnością rozbudzi jego wyobraźnie. Mogę szczerze polecić ją młodszym czytelnikom.

Czarna_Strzała | 2015-06-08

Bardzo podoba mi się książka o siedmioletniej Madice. Mieszka ona z rodzicami, siostrą Lisabet i służącą - Alvą w domku na Czerwcowym Wzgórzu. Obok mieszkają Nilssonowie. Wujek Nilsson, ciocia Nilsson i ich piętnastoletni syn Abbe. Pod koniec książki Madice i Lisabet pojawia się siostrzyczka Kajsa. Zostaje radośnie przyjęta przez starsze siostry.
Książka jest urocza, pełna ciepła. Najbardziej podobają mi się rozdziały "Mój syn - baron lotnictwa" i "Bal Alvy".

Lena | 2015-07-29
Na półkach: Wspomnienia, Przeczytane

Kiedy byłam mała uwielbiałam tą książkę! Czytałam ją co chwila, na wyrywki, przy lampce, na podłodze. Kupiłam ją w podstawówce na targach książki, a w ostatniej klasie sprzedałam, żeby inni też mogli ją przeczytać.

Mari Zieburka | 2015-04-07
Przeczytana: czerwiec 2012

Madika i berbeć = idealne połączenie do nowych przygód. Polecam! Szczególnie dla dziewczynek.

| 2011-03-25

Madika wraz z rodzicami i swoją pięcioletnią siostrą Lisabet mieszka na Czerwcowym Wzgórzu. Tuż obok mieszkają Nillsonowie. Ich syn piętnastoletni Abbe jest wybrankiem jej serca. Siedmioletnia Madika w tajemnicy przed wszystkimi postanawia, że tylko on zostanie w przyszłości jej mężem. Abbe wraz z matką zajmuje się pieczeniem i sprzedażą słodkich obwarzanków. Jego ojciec jest niebywałym próżniakiem, tylko leniuchuje leżąc w ogrodzie z cygarem w zębach w stanie wskazującym na nadużycie alkoholu….
Bohaterka książki jest dziewczynką o wrażliwym sercu. Przeżywa wiele przygód wraz z siostrą, przyjaciółmi i rodzicami. Nie wszystkie są zabawne, ale na pewno pouczające. Madika psoci, chodzi do szkoły, bawi się, ale także służy pomocą swoim bliskim i przyjaciołom. Tata jest redaktorem miejscowej gazety a mama zajmuje się prowadzeniem domu i wychowywaniem dwóch córek Kiedy w domu pojawia się trzecie dziecko, też dziewczynka - wielka jest radość członków rodziny ….Bohaterka uwielbia swoich...

Bombkazestyropianu | 2014-09-01

Niesamowita książka z dzieciństwa. Wyjątkowo podobały mi się różne perypetie Madiki i Lisabet. Są ona pełne humoru i fantazji. I z pewnością książka jest jedną z najpiękniejszych tej wspaniałej autorki.

| 2010-08-15

Ciąg dalszy przygód dzieci z Czerwcowego Wzgórza dorównuje pierwszej części. Pełna słońca, optymistyczna opowieść - takie powinny być książki dla dzieci.
Zawsze zazdrościłam młodym bohaterom Lindgren, że mogą tak sobie samopas chodzić. Dziś nie do pomyślenia, wówczas - źródło przygód pamiętanych przez lata.

Oliwia | 2013-10-26
Przeczytana: 2007 rok

Jako najwierniejsza czytelniczka biblioteki w podstawówce i recenzentka książek dla szkolnej gazetki, miałam okazję jako pierwsza zapoznać się z nowością. Szybko przeczytałam, bardzo mi się podobała.

Ness | 2015-01-11
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 10 stycznia 2015

Fajnie powrócić do Astrid i odkryć ją na nowo, wraz z książkami, których nie przeczytałam w dzieciństwie. Wciąż doskonale rozumiem dlaczego pokochałam ją te 12 lub więcej lat temu :D