Tupcio Chrupcio. Urodzinowy prezent

Cykl: Tupcio Chrupcio (tom 3)
Wydawnictwo: Wilga
bajka, dzieci, edukacja, myszka, morał
Sabinka

Tupcio Chrupcio jest już dużą myszką, ale...
czeka na swoje kolejne urodziny i wymarzony rower.
Mama i tata nie chcą mu zdradzić co dostanie
Czy Tupcio Chrupcio będzie się cieszył z prezentu????

źródło opisu: okładka

źródło okładki: Wilga

Joana | 2015-07-15
Przeczytana: 05 lipca 2015

Tupcio Chrupcio to urocza myszka, która właśnie czeka na swoje kolejne urodziny z nadzieją, że otrzyma w prezencie ukochany rower. Rodzice niestety wszystko trzymają w tajemnicy i myszka zaczyna się martwić o swój wymarzony upominek.

Jest to przeurocza książeczka i obie z córeczką wzruszyłyśmy się podczas czytania, zwłaszcza gdy Tupcio otrzymał prezent, ale czy to był ten jego wymarzony to już musicie sami sprawdzić.

Ponadto opowieść o myszce została przepięknie wydana a urocze i barwne ilustracje przyciągają wzrok. Natomiast wspaniały duży druk z pewnością stanowi dodatkowy atut, zwłaszcza dla początkującego czytelnik. Polecamy!

Sabinka | 2011-01-25
Przeczytana: 23 stycznia 2011

Myszka Tupcio Chrupcio kocha swego przyjaciela misia Tediego, któremu zdradza swoje tajemnicę, jedną z tajemnic jest jego marzenie o rowerze, który chciałby otrzymać na zbliżające się urodziny. Codziennie chodzi pod sklep, który na wystawie ma wyeksponował fantastyczny rower, o jakim marzy Tupcio. Tupcia nic innego nie raduje, ani tort, ani goście ...on marzy ...marzy o rowerze. Jeśli chcecie się dowiedzieć czy marzenie Tupcia się spełniło, musicie koniecznie zajrzeć do książeczki "Tupcio Chrupcio. Urodzinowy prezent" Elizy Piotrowskiej.

Autorka zawiera w bajce wiele morałów, które trzeba dziecku przekazać, mianowicie, że cierpliwość popłaca i warto być osobą cierpliwą. Warto też być grzecznym i usłuchanym oraz pomagać rodzicom, by oni pomogli spełnić marzenia dzieci. Piękne, barwne i duże ilustracje wykonane przez Marco Campanella tylko zachęcają do zatopienia się w lekturze.
Synek zachwycony barwnymi ilustracjami oraz treścią bajki od razu polubił głównego bohatera - Tupcia...

Maleństwo | 2011-02-10
Przeczytana: 04 lutego 2011

Moja Starsza miała wczoraj szalony dzień. Przed południem urodziny przyjaciela - szalone, bo zorganizowane na zasadzie zabaw sportowych. Wróciła szczęśliwa i zadowolona, zjadła szybki obiad i pomknęła na próbę związaną ze swoim pierwszym w życiu występem na scenie. PRAWDZIWEJ scenie! (Mamo, będzie tyle ludzi, że chyba mi się nogi poplączą!) Wieczorem po prostu padała na twarz. W wanie prawie zasnęła, więc byłam pewna, że codzienne wieczorne czytanie nie odbędzie się. Leżąc w łóżku Starsza stwierdziła: Mamo, z okazji urodzin poproszę Tupcia Chrupcia! Moje całe jestestwo spadło w otchłań. Właściwie to nawet nie musiałam otwierać książki. Tę książkę czytamy w kółka i właściwe z niewielkimi podpowiedziami umiem ją na pamięć. Zadaję sobie pytanie: Ileż można? Z drugiej strony czytanie książeczek o przemiłej myszce to naprawdę wielka przyjemność!

Zbliżają się piąte urodziny Tupcia (wczorajszy jubilat Mikołaj też kończył pięć lat:-)). Tupcio bardzo, bardzo chciałby dostać w prezencie...

Bardzo lubię Tupcia, ta książeczka mi się podobała, bardzo. :)

Milenkaa | 2011-12-25
Przeczytana: grudzień 2011