Kicia Kocia gotuje

Okładka książki Kicia Kocia gotuje Anita Głowińska
Okładka książki Kicia Kocia gotuje
Anita Głowińska Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Kicia Kocia (tom 2) Seria: Kicia Kocia opowieści dla młodszych dzieci
24 str. 24 min.
opowieści dla młodszych dzieci
Kicia Kocia (tom 2)
Kicia Kocia
Media Rodzina
2010-01-01
2010-01-01
24 min.
kicia kocia anita głowińska dla dzieci literatura dziecięca gotowanie kuchnia

Okładka książki Koala, który się trzymał Rachel Bright, Jim Field
Koala, który s... Rachel Bright, Jim ...
Okładka książki Tupcio Chrupcio. Przedszkolak na medal Marco Campanella, Anna Casalis
Tupcio Chrupci... Marco Campanella, A...
Okładka książki Mysz, która chciała być lwem Rachel Bright, Jim Field
Mysz, która ch... Rachel Bright, Jim ...

Książeczka z serii Kicia Kocia dla dzieci w wieku żłobkowym i przedszkolaków. Reasumując krótko dla dzieci w wieku 2-6 lat. Ja już czytałam nawet półtorarocznemu dziecku.
Format kwadratowy, dopasowany do rączek dziecka. Okładka miękka. Papier kredowy. Bogato ilustrowana w sposób zrozumiały i wyrazisty dla najmłodszego czytelnika. Kreska , jakby malowało dziecko pisakiem. Jednocześnie malunki są bardzo ładne, bogata gama kolorystyczna. Seria na równi konkuruje z Puciem Marty Galewskiej - Kustry. Jest to komplet książeczek edukacyjnych.

Kicię Kocię zna każdy przedszkolak. Jest uwielbiana i bardzo popularna tak jak i jej towarzysze kotek Pacek, Julianek, Adelka.
Dzieci utożsamiają się z Kicią Kocią, która jest kotkiem,ale jest ubrana jak dziecko i poza tym zachowuje się tak samo jak ono.
Na tym polega fenomen tej książeczki. W każdej części przeżywa niesamowite przygody ,porusza tematy ważne dla przedszkolaków, zderza się z codziennością, ale bardzo istotną dla maluchów.
Jest to nauka poprzez zabawę i rozrywkę. Napisana prostym , zrozumiałym dla małego czytelnika słownictwem.

Ta część jest jedną z ciekawszych z serii. Uczy rodzica , jak pokierować dzieckiem i pomału go wdrażać do prac domowych w kuchni. Dzieci z kolei treść zaciekawia smacznymi potrawami do upichcenia samemu przy pomocy mamy czy babci. Bardzo ważne jest zachowanie zasad higieny.
Rączki muszą być umyte, produkty przygotowywane na czystym stole itp. Ostrzeżenie przed gorącym garnkiem, płytą kuchenną i piekarnikiem też będzie bardzo przydatne. Można z dzieckiem ugotować zupkę, upiec ciasteczka. Trzeba pamiętać ,żeby dziecko zawsze pochwalić po skończonej pracy i być bardzo dumnym ,że samo coś ugotowało.

Polecam całą serię!

Kicia Kocia odwiedza Babcię i razem spędzają cały dzień, nie tylko w kuchni. Gotują zupę i pieczą pyszne ciasteczka. Dla fanów Kici !

Tym razem nasza Kicia Kocia gotuje wraz z babcią. Autorka wprowadzając postać babci przypomniała mi moje dzieciństwo - umazane mąką policzki i opadające na ciasto włosy (serio :P). Chyba każdy z nas, a przynajmniej większość kojarzy babcię z gotowaniem/pieczeniem. Taki stereotyp. W tej książeczce dzieci uczą się pomagać, uczą porządku, dowiadują się, że piekarnik i garnek bywają gorące i trzeb na nie bardzo uważać. Bardzo sympatyczna książeczka zachęcająca dzieci do pomocy.

Kicia Kocia to seria książek, która zawładnęła sercami małych czytelników już od pierwszej ukazanej książki. Autorka przedstawia przygodny rezolutnej kotki, jednak każda książeczka ma w sobie pewien bardzo ważny przekaz.

"Kicia Kocia gotuje" to opowieść o tym, na co trzeba uważać w kuchni. Pokazuje ona również dziecku jak ważne są więzy rodzinne. Bowiem, z babcią kotka nigdy się nie nudzi i zawsze z ogromną przyjemnością z nią zostaje, kiedy rodzice muszą wyjść.
Tym razem upieką razem ciasteczka. Młody czytelnik dowiaduje się, że trzeba dbać o czystość rąk, czy też o tym, że w kuchni należy uważać na gorące blachy czy piekarnik.

Książeczka wciąga czytelnika w swój barwny świat i uczy, co jest ogromnym plusem. Piękne graficzne strony z kolorami, które przyciągają wzrok sprawiają, że dzieci powracają do niej z ogromną przyjemnością, a kotka staje się ich najlepszym przyjacielem.

Jako mama jestem pozytywnie zaskoczona tą serią i polecam ją z czystym sumieniem.

Książki przeznaczone dla młodszych dzieci (u mnie w domu sprawdzały się poniżej 3 lat).

Napisane niechlujnie, pełne błędów składniowych i dziwnie skonstruowanych zdań (i nie chodzi tutaj o język dziecka, a po prostu błędy).

Z uglą zaprzestałem czytania gdy córka nieco podrosła.

Generalnie zauważyłem, że książki dla dzieci wydawnictwa Media Rodzina są wydawane chyba bez korekty - pełno w nich językowych lapsusów.

Z uglą zaprzestałem czytania gdy córka nieco podrosła.

Książka ucząca:
- pomocy w kuchni;
- sprzątania zabawek po zabawie;
- mycia rąk przed przystąpieniem do gotowania;
- uważania na gorące garnki, blachy, ciasteczka i jeszcze gorętszy piekarnik
- jedzenia zupy i pałaszowania ciastek, choć tego drugiego raczej nie trzeba;
- sprzątania brudnych naczyń po skończonym posiłku.
Jestem na mega tak.

Książka ucząca:
- pomocy w kuchni;
- sprzątania zabawek po zabawie;
- mycia rąk przed przystąpieniem do gotowania;
- uważania na gorące garnki, blachy, ciasteczka i jeszcze gorętszy piekarnik
- jedzenia zupy i pałaszowania ciastek, choć tego drugiego raczej nie trzeba;
- sprzątania brudnych naczyń po skończonym posiłku.
Jestem na mega tak.

Cala seria jest znakomita. Moja coreczka dostala pierwsza jak miala 2 latka teraz ma 4 i rownie chetnie siegamy po kolejne czesci a tej serii.
Polecem goraco

Polecem goraco

My należymy do teamu Kici Koci , więc więcej o tej serii krótkich opowiadań dla najmłodszych pisałam na moim blogu: https://matkawberku.pl/index.php/2018/11/01/kicia-kocia-gdzie-jest-szczurek/

Miałam po raz pierwszy styczność z tą serią od tej książki. Córka bardzo zadowolona.

Kicia Kocia gotuje z babcią. Książeczka mówi o tym, jak ważne jest zaproszenie dziecka do kuchni, poznawania nowych smaków i tekstur. Maluch uczy się sprawczosci, a mama dowiaduje się, że smaczniejsze jest to, co się samodzielnie ugotowało.

• Dla dzieci
  • Dziecięce