Psychologia współczesna

Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Psychology in the New Millenium
83-89120-94-1
adorable

Ten napisany żywym stylem podręcznik przedstawia najważniejsze zagadnienia i obszary badawcze współczesnej psychologii. Książka Spencera Rathusa obejmuje zarówno podstawy tej gałęzi wiedzy, takie jak definicja, zakres i historia psychologii, koncepcje psychologiczne człowieka oraz metody badawcze stosowane przez psychologów, jak i jej bardziej zaawansowane działy. Książka jest bogato ilustrowana zdjęciami, rycinami i tabelami, ułatwiającymi przyswojenie materiału, oraz opatrzona obszerną bibliografią i słownikiem terminów.

źródło opisu: http://www.empik.com/psychologia-wspolczesna-rathu...(?)

adorable | 2011-01-19

Książka obszerna, aczkolwiek niezwykle ciekawa i poruszająca tematy dotyczące ludzi. Bardzo przystępna w odbiorze. Zawiera wiele interesujących przykładów, historii czy badań.
Przez ręce studentów (szczególnie na kierunkach humanistycznych) przechodzi mnóstwo książek - większość jest tylko po to, aby zrobić notatkę z danego materiału, po czym oddaje się ją do biblioteki i zapomina o niej. Z tą pozycją jest zupełnie inaczej! "Psychologia współczesna" ma w sobie to coś, co zachęca czytelnika do lektury..
Podręcznik zawiera wiele świetnych informacji na tematy dotyczące człowieka, np. uczenie się, świadomość, motywacje, zaburzenia psychiczne czy inteligencja.
Książce Rathusa, z czystym sumieniem, daję piątkę, bo uważam, że zasługuje na nią w stu procentach.
Polecam ją nie tylko studentom, ale wszystkim osobom, które chciałyby zgłębić swoją wiedzę na temat człowieka i jego psychiki.

Melchor | 2013-12-10
Przeczytana: maj 2013

Co można powiedzieć o tej książce? Hmmm... Każdy aspekt mechanizmu jakim jest człowiek jest doskonale zobrazowany w każdym rozdziale. Jeśli ktoś pragnie zrozumieć samego siebie musi wręcz po nią sięgnąć.

wissienka | 2014-10-29

Rewelacyjna, przystępna i łatwa w odbiorze. Świetne tłumaczenie profesora Wojciszke sprawia, że lektura tego podręcznika jest jak lektura najlepszej powieści.

Pazur | 2012-10-23
Przeczytana: 23 października 2012

Osobiście nie podzielam pozytywnych opinii na temat tej pozycji. Zgodzę się z tym, że zapewne przyświecał jej bardzo szczytny cel przybliżenia zagadnień psychologii współczesnej przeciętnemu odbiorcy, ale ciężko jest oprzeć się wrażeniu, że traktuje temat w sposób bardzo ogólny, miejscami wręcz tendencyjny. Zapoznaje czytelnika jedynie z zarysem poruszanych tematów. Brakowało mi przedstawienia innych współczesnych koncepcji psychologicznych, poświęcenia większej uwagi psychologii rozwojowej i etologii omawianych zjawisk. To sprawia, że książkę ciężko raczej traktować jako rzetelne opracowanie, traktujące w wyczerpujący sposób o przyczynach ludzkich zachowań - może być jedynie punktem wyjścia i inspiracją do dalszych poszukiwań. Niewątpliwym plusem jest dodatek ze statystyki i w miarę dokładne omówienie sposobu przeprowadzania badań i analizy ich wyników, ale moim zdaniem to zbyt mało. A szkoda, ponieważ jest napisana bardzo przystępnym językiem i można byłoby ją z czystym sumieniem...

Pola | 2017-01-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015