Błysk Flesza

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Żal do Becki, która się z nim rozstała, kilka piw za dużo, szalony pomysł...Fabian wyjmuje komórkę i robi byłej dziewczynie zdjęcia na imprezie a takie, jakie nigdy nie powinny powstać. A już na pewno nie powinny ich oglądać inne osoby. Do tego wniosku Fabian dochodzi za późno, bo w nocy rozesłał MMS-y z fotografiami. Uruchamia to łańcuch wydarzeń: z powodu wprowadzonego w szkole zakazu korzystania z telefonów komórkowych nikt nie chce mieć z Fabianem nic wspólnego. Chłopakowi anonimowo ktoś grozi, do tego policja podejrzewa, że jest autorem naprawdę ohydnego nagrania happy slappingu, które od pewnego czasu krąży w internecie. Poza tym Becca znika bez śladua

źródło okładki: http://glubczyce.e-bp.pl/katalog/okladki/ISBN/8310/m8310115970.jpg

Recenzentka | 2013-08-04

To nie jest zwykła opowieść o nastolatkach i ich naiwnych pomysłach. To głęboko osadzona opowieść o kruchości ludzkiej egzystencji, wpływach międzyludzkich i reakcji na różne wydarzenia z otoczenia. Nie brakuje bólu, smutku, zdrady, zemsty i żalu. Przychodzi taki moment, gdy już za późno na współczucie, a zwykłe „przepraszam” nie wystarczy. „Kilka” zdjęć rozesłanych do „kilku” znajomych, którzy przesyłają je do „kilku” swoich znajomych itd. Dla jednych zabawny żart, dla innych przegrana pozycja i próba rozpoczęcia nowego życia. Niestety sprawa trafia na policję, a bohater opowieści sam staje się ofiarą własnego żartu. Policja wie, że ktoś nakręca filmiki przykrych wydarzeń i rozpowszechnia je w internecie. Wie również, że Fabian robił zdjęcia. A Fabian nie może się bronić przed niesłusznym oskarżeniem. Christian Linker napisał książkę kierowaną do gimnazjalistów i licealistów. Zawarł w niej ważny problem, jakim jest happy slapping.
Zapraszam do przeczytania całej recenzji:...

kasiamaja | 2011-04-16
Przeczytana: luty 2011

Książka bardzo ciekawa, wciągająca, przeczytałam ją jednym tchem w jeden dzień. Nic dodac nic ując :) Serdecznie polecam:)

Hachi | 2013-07-10
Przeczytana: 09 lipca 2013

Będąc w bibliotece raptem dwa dni temu szukałam książki, która mogłaby mnie zaciekawić. Przeglądając natrafiłam na "Błysk Flesza". Czytając opis książki zawahałam się czy ją wziąć - nie lubiłam bowiem, gdy opowiadał mężczyzna. Zaryzykowałam i wypożyczyłam wraz z dwoma innymi książkami. W domu od razu chwyciłam jakąś przekąskę i książkę.

Na początku była OK, współczułam bohaterowi. Od razu wyobraziłam sobie wygląd głównych bohaterów. Zaintrygowało mnie to, do jakiego czynu dopuścił się Fabian. Resztę książki pochłonęłam przez kilka godzin.
Książka miała ciekawe zakończenie, nie spodziewałam się takiego obrotu spraw.

Na pewno sięgnę jeszcze nie raz po tę książkę.

Książka dobrze oddaję problematykę , którą opisuje. Co do minusow to brak innych wątków i nieciekawe postacie dorosłych . Ogólnie polecam.

kcior | 2013-07-31
Na półkach: Przeczytane, 2013, Od znajomych
Przeczytana: 30 lipca 2013

'Błysk Flesza' powinien się znaleźć u każdego nastolatka na liście książek, które chce/musi przeczytać. Pokazuje jak drugą osobę może zranić głupi żart nagrywany telefonem komórkowym, który w naszych czasach ma każdy. Jeden moment, jeden głupi pomysł, a dana osoba, ofiara jest w stanie skończyć ze sobą czując ten ciężar na sobie, mianowicie upokorzenie. Dla osób starszych książka może się wydawać nudnawa i oklepana, ale młodym jak najbardziej polecam. :)

zmudy | 2011-05-19
Przeczytana: 19 maja 2011

Powieść głównie dla starszych gimnazjalistów i uczniów szkół średnich. Jakie mogą być konsekwencje robienia głupich zdjęć pod wpływem emocji i alkoholu? Do przeczytania także dla każdego belfra.

Ola | 2012-05-06
Przeczytana: luty 2012

Ciekawa , lecz momentami nudna ..Ominęłam parę kartek ^^

Elya | 2013-05-24

Tak trochę nie wiem co o niej myśleć. Książka dość cienka, jak dla mnie za bardzo, ale mocna. Główny bohater, jak dla mnie nie był aż tak sympatyczny, mimo to można było zrozumieć jego postępowanie. Cała powieść pokazała problemy, które naprawdę się zdarzają i to w każdym miejscu na świecie, z dwóch stron: ofiary i sprawcy. Ciekawe było wprowadzenie wątku prawie kryminalnego. Jednak zakończenie, gonitwa bohaterów, było zaskakujące, ale w sumie za mało realistyczne. Tą książkę spróbuję przeczytać jeszcze raz za kilka lat.

molarnia | 2012-05-17
Przeczytana: 2012 rok

Myślę, że "Błysk flesza" jest idealną literaturą dla młodzieży. Spokojnie mogłaby się znaleźć w kanonie lektur szkolnych, zwłaszcza, że nie jest gruba, a porusza problemy bliskie każdej młodzieży - przemoc, problemy w szkole, chęć akceptacji za wszelką cenę, brak szacunku do innych. Książka jest bardzo ciekawa i pouczająca.

Juleczkzxd1 | 2014-09-13
Przeczytana: styczeń 2014

Przeczytałam sporą ilość stron i po prostu zasnęłam, co mi się nie zdarza. Nudna, bezsensowna, z resztą jak sama okładka wulgarna. Nie spodobała mi się i na pewno do niej nie wrócę.