Nasza umowa ze zwierzętami

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
The Animal Contract
83-05-12764-8
Dorota_1988

Książka D. Morrisa ukazuje stosunki między człowiekiem a zwierzętami w przekroju historycznym - od czasów najdawniejszych, gdy człowiek przypisywał zwierzętom duszę, do najnowszych, gdy nauczył się wszechstronnie, często jakże bezwzględnie wykorzystywać ich ciało. Autor uzmysławia nam, jaki wkład wniosły zwierzęta do historii ludzkości, cierpliwie wspierając człowieka w budowie jego wspaniałej cywilizacji. Lecz najbardziej poruszające są w tej lekturze etyczne aspekty sytuacji zwierząt w świecie współczesnym. Z filozoficzną wnikliwością i bezstronnością autor stawia przed nami dylemat cyrków, ogrodów zoologicznych, sportów z udziałem zwierząt, afrykańskich rezerwatów i wiele problemów, których istnienia - w murach miast, wyobcowani z naturalnej wspólnoty - nawet nie podejrzewamy.

Kurcza | 2016-07-07
Trixie | 2016-06-14