Od Draculi do Lestata. Portrety wampira

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Anatomia fantastyki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Gdański Klub Fantastyki
7 (14 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Lisek_1986

Ta krytycznoliteracka praca, powstała na bazie magisterki, poświęcona była jednemu z najmroczniejszych i wzbudzających skrajne emocje bohaterowi kultury popularnej – wampirowi. Autorka śledzi jego metamorfozy na przestrzeni wieków i odkrywa zależności jakie zachodzą między nim a kreującą go rzeczywistością. Kaczor jest obecnie dr. nauk humanistycznych i pracownikiem nauki na UG, a zajmuje się...

i odkrywa zależności jakie zachodzą między nim a kreującą go rzeczywistością.
Kaczor jest obecnie dr. nauk humanistycznych i pracownikiem nauki na UG,
a zajmuje się głównie nowymi mediami.

ZARAZA | 2015-05-28
Na półkach: 2015, Przeczytane, Posiadam, 7/10

Książka okazała się przydatna do pisania pracy. Krótka, zwięzła, łatwo się czytało, logicznie poukładana. Polecam pasjonatom wampirów, a także, oczywiście, osobom, którzy piszą jakąkolwiek pracę na temat wampiryzmu.

Wiek_Nietoperza | 2015-01-05
Przeczytana: 28 stycznia 2015