Magia ciała

Wydawnictwo: Fundacja Buchnera
Bodywatching
83-85632-17-4
Dorota_1988

"Odkrywcza podróż odsłaniająca skomplikowana naturę ciała ludzkiego, oprowadza nas po powierzchni ciała ludzkiego, zatrzymując się na jego poszczególnych okolicach i opisując, jak anatomia i ewolucja, historia i kultura wpłynęły na nasze zachowania i na postrzeganie siebie samych i innych ludzi. Malowanie, tatuaż, golenie, nacięcia i przekłucia - wszystko to są formy zdobienia ciała. W swym kontrowersyjnym, odważnym studium Morris daje opis obyczaju związanego z ciałem i uczy nas je cenić"

Karoe | 2016-05-08
Przeczytana: 08 maja 2016

Książka opisuje jak ciało ludzkie jest postrzegane przez pryzmat kultury. Temat bardzo ciekawy, który niestety został potraktowany dość powierzchownie. Autor skacze po ciekawostkach nie opisując szerzej żadnej z nich. Obok czystych informacji (często naprawdę interesujących) zdarza mu się wplatać własne przemyślenia bez podpierania się jakimikolwiek faktami, np. według pana Desmonda dorastające dziewczęta nie lubią pojawiającego się owłosienia, gdyż kojarzy im się z pająkami, których nie lubią. Nie powołał się na jakiekolwiek dane czy wypowiedzi innych specjalistów. Tak stwierdził - bo tak.
Jeśli pominiemy niekiedy osobliwe wstawki odautorskie, książka broni się jako lektura na jeden raz, do przeczytania z przymrużeniem oka.

Inspiracja | 2016-11-13
książek: 1992