Gdybym nie pomyliła psów

Okładka książki Gdybym nie pomyliła psów Ingelin Angerborn
Okładka książki Gdybym nie pomyliła psów
Ingelin Angerborn Wydawnictwo: Zakamarki literatura dziecięca
literatura dziecięca
Om jag bara inte råkat byta ut tant Doris hund
Zakamarki
2008-01-01
2008-01-01
978-83-60963-28-9
Katarzyna Ottosson
Tilda

Okładka książki Kosmiczne święta Ingelin Angerborn, Per Gustavsson
Kosmiczne święta Ingelin Angerborn, ...

Fantastyczna książka o miłości. Bardzo mi się podobala i wam też gorąco polecam.

Na półkach: , , , , , , ,

Pamiętam, że bardzo podobało mi się czytanie tej książki, więc serdecznie ją polecam.

"Gdbym nie pomyliła psów" jest bardzo dowcipną książeczką dla kilkuletnich dziewczynek, chociaż pewnie i nastolatki (a nawet rodzice czytający tę historię swoim córkom) bawiłyby się przy niej dobrze. Jest to pierwsza część trzytomowej historii 9-cioletniej Tildy. W pierwszym odcinku Tilda daje się poznać jako osóbka obdarzona dużą wyobraźnią i olbrzymim sercem. Obiektem drgnień serca jest każdy napotkany pies i brązowooki oraz brązowowłosy (jak spaniel) kolega z nowej szkoły - Axel. Tilda marzy o tym, żeby Axel został jej chłopakiem. Niestety, co tylko otworzy usta (a czasami nawet nie musi ich otwierać),pakuje się w jakieś kłamstewko. Tym razem zaczęło się od tego, że pomyliła czarnego labradora z biało-beżową chihuahuą. Wydawałoby się, że trudno czegoś takiego dokonać. Żeby się dowiedzieć, jak to w praktyce wykonać i w ile dalszych tarapatów można się wpakować po takiej pomyłce, trzeba koniecznie przeczytać tę książkę.
Język, jakim jest napisana, jest przystępny dla dzieci - poprawny, klarowny (mimo zawiłości pomysłów Tildy) i jednocześnie dowcipny. Dla mojej córki jest to ulubiona seria - połknęłyśmy ją w trzy dni i tylko dlatego zajęło nam to tyle czasu, że miałam katar i zasychało mi w ustach przy czytaniu. Z czystym sercem polecam ją wszystkim!

Najlepszy jest oryginalny tytuł ;)

Najlepszy jest oryginalny tytuł ;)

• Dla dzieci
  • Biblioteka
  • Przeczytane z córeczką
  • Dla dziecka
  • Dzieciństwo
  • 5 (bardzo dobre)

Dodaj cytat z książki Gdybym nie pomyliła psów