Gdybym nie powiedziała prawdy

Tłumaczenie: Katarzyna Ottosson
Wydawnictwo: Zakamarki
Om jag bara inte råkat säga sanningen
978-83-7776-009-3
netka

Gdybym nie powiedziała prawdy, nic by się nie wydarzyło. Nie napisałabym listu miłosnego do Axla, nie zapodziałabym Kilimandżaro i nie wsadziłabym łokcia w kupę słonia. Ale przede wszystkim nie zdobyłabym głównej nagrody! Tilda ma już dość swoich kłamstewek i krętactw i ciągłego wpadania przez nie w tarapaty. Postanawia mówić prawdę, całą prawdę i tylko prawdę. Czy wytrwa w tym postanowieniu?...

Tilda ma już dość swoich kłamstewek i krętactw i ciągłego wpadania przez nie w tarapaty. Postanawia mówić prawdę, całą prawdę i tylko prawdę. Czy wytrwa w tym postanowieniu? Czy jej życie stanie się przez to łatwiejsze? Na początek mówi Axlowi, co tak naprawdę robi jej tata. Właśnie zdobył Kilimandżaro, najwyższą górę Afryki. To najprawdziwsza prawda, ale czy Axel uwierzy Tildzie, skoro dopiero co twierdziła, że jej tata jest astronautą?

Trzymająca w napięciu intryga opowiedziana z werwą i humorem. Trzecia z pięciu książek o trzecioklasistce Tildzie. W przygotowaniu: „Gdybym nie kupiła świnki morskiej".

Inga | 2017-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2017

No, nie wiem. Nie tym razem. Pomimo wielu fantastycznych (i tak nierealnych, że aż wyssanych z palca) przygód Tildy, wynudziłam się jak mops.
Wprawdzie moja 8 latka śmiała się często, jednak na pytanie, czy chce jeszcze jeden tom przeczytać, odpowiedziała, że niekoniecznie. Tym bardziej, że na półce czeka kolejna książka Marii Parr (tej od Gofrowego serca). Zatem żegnaj Tildo.