Kosmiczne święta

En klurig jul
literatura dziecięca
Marta Wallin
Wigilia Boże Narodzenie

Świetny pomysł na prezent dla młodego czytelnika. Ciepła, zabawna historia o przybyszu z obcej planety i przyjaźni, jaka połączy go z małą dziewczynką Rutką. Opowieść pełna śmiesznych zdarzeń przyniesie dużo radości nie tylko dziecku, ale i dorosłemu.

Jest to historia, w którą moja czteroipółletnia córka wkręciła się bez reszty – od momentu, jak Kosma wyjawił, że wypadł ze statku kosmicznego. Naprawdę zaczęła go żałować i kibicować mu, by wrócił do swoich. Fascynował ją przybysz z gwiazd. To, że spadł i tak znalazł się wśród ludzi. Że ma antenkę i może porozumiewać się w dowolnym języku. I że jest niewidzialny dla...

Zakamarki już po raz piąty obdarowały młodych czytelników świąteczną opowieścią z 24 rozdziałami. Tak, tak… Po jednym na każdy dzień grudnia, aż do świąt. Jak zwykle nam się to nie udało, bo przeczytaliśmy ją zdecydowanie szybciej. Każda z Zakamarkowych książek świątecznych jest inna, wyjątkowa. Czytaliście kiedyś książkę o świętach, w której występuje kosmita? Nie? W takim...

To nasza kolejna przygoda z wydawnictwem Zakamarki. Pomysł na 1 rozdział każdego wieczoru aż do świąt to świetny sposób na odliczanie adwentowe.
U nas się sprawdziło.

Na półkach: , , , ,

Kosmiczne święta zaciekawiły mnie swoim opisem oraz okładką, która z miejsca przykuwa oko. Nie tylko moje, ale i moich potworków. Czy szata graficzna jest zapowiedzią czegoś ciekawego?

ŚWIĘTA W TLE
Przedświąteczna powieść dla dzieci, z wyczuwalnym klimatem nadchodzących, grudniowych dni. Zapalane kolejno świeczki adwentu, przygotowywane prezenty, strojona choinka. A do tego dzień Świętej Łucji, dotąd mi nie znany, a hucznie obchodzony w krajach skandynawskich. Wszak autorem książki jest zamieszkująca Szwecję Ingelin Angerborn.

TROCHĘ NIEZWYKŁOŚCI W...

• Dla dzieci
  • 2018
  • Zima, Boże Narodzenie
  • Literatura skandynawska i islandzka
  • 2019
  • Kupić Julce
  • Dzieciom

Dodaj cytat z książki Kosmiczne święta