Klara. Proszę tego nie czytać

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Klara". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Czarna Owieczka
dziecięca, humor
Snoopy

Klara ma dziewięć lat, okulary i młodszego brata. Młodszy brat ma alergię i przez to Klara nie dostanie wymarzonego golden retrievera. To najmniejszy z jej problemów. W swoim pamiętniku Klara opisuje szkołę, kolegów, rodziców i babcię. Raczej nie będą zachwyceni, jeśli to kiedyś przeczytają. Pozostali czytelnicy mogą liczyć na dobrą zabawę. Wiek: 9+ ...ale dorośli też powinni...

Pozostali czytelnicy mogą liczyć na dobrą zabawę.
Wiek: 9+ ...ale dorośli też powinni przeczytać.

Ilustracje: autor.

źródło opisu: Wydawnictwo Czarna Owieczka, 2011

źródło okładki: www.czarnaowca.pl/

| 2013-08-13

Według zamówienia Starszego, miało być coś zabawnego do czytania na wakacje. Proszę bardzo, oto Klara. Absurd, dowcip, zgryźliwe acz trafne komentarze wobec dorosłych i ich zachowań. Jak widać, nie tylko chłopcy potrafią być uważnymi obserwatorami codzienności, okraszającymi swoje odczucia ciętymi ripostami. Klara zrobiła to równi z Mikołajkiem, Cwaniaczkiem i Miziołkiem, po mistrzowsku.

xxgetuglyxx | 2012-12-03
Przeczytana: październik 2012

Jak skończę tę książkę czytać jest mi mało i jeszcze raz chcę ją czytać.

bromba | 2018-03-17
Przeczytana: 17 marca 2018

Bardzo zabawne, chyba dla dorosłych bardziej niż dla dzieci (zresztą, podejrzewając to, przeczytałam po kryjomu przed S.).
Choć to książka sprzed paru dobrych lat, nie straciła nijak na aktualności, wręcz w obecnym kontekście wydaje się aż krzyczeć "nic się u nas nie zmieniło!" (patrz: rozdziały o zapotrzebowaniu na order czy bohaterskiego protoplastę; kramarstwo w Żelazowej Woli, zadania domowe 'na myślenie', itp.)
Ciekawam reakcji Młodego na wynurzenia Klary. Oraz kolejnej części

zabnica | 2017-05-18

Jedna z ulubionych polskich książek moich dzieci. Kiedy czytałam im w metrze, pękały ze śmiechu tak, że wszyscy naokoło się śmiali, a jedna pani wzięła tytuł dla wnuków.

Mokas | 2012-12-18
Przeczytana: 29 grudnia 2011

Przeczytałam raz jeszcze - po operacji. Nie powinnam - bo nie powinnam się śmiać!!! Cudna.

Pełna humoru "na czasie".

Luna | 2012-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2012

Rewelacyjna książeczka do wspólnego rodzinnego czytania. Śmieszy małych i dużych!

Snoopy | 2011-11-07
Przeczytana: 22 listopada 2011

Obłędnie śmieszna książka - nie tylko dla dzieci.

momarta | 2018-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2018
Asia | 2018-03-06
Przeczytana: 05 marca 2018

Marcin Wicha z Paszportem „Polityki”

Marcin Wicha, autor książki „Rzeczy, których nie wyrzuciłem” otrzymał Paszport „Polityki” w kategorii literatura. Nagrody przyznano we wtorek podczas gali w Operze Narodowej w Warszawie. A my już odliczamy czas do naszego Plebiscytu na Książkę Roku 2017.

Nominacje do Paszportów „Polityki"

Paszporty „Polityki" mają już 25 lat. Przez ten czas nagrodzono blisko 150 artystów, a Paszporty zyskały status jednych z najbardziej prestiżowych nagród kulturalnych w Polsce. Kto ma szansę zostać laureatem jubileuszowej edycji?