Królowa serc

Queen of hearts
Franciszek I, Polna Różyczka
przygodowa
buschka

Trzymasz dzisiaj, czytelniku, w ręce fascynującą opowieść o niezwykłych i dramatycznych losach XVI-wiecznej Francji. Książka ta wprowadza czytelnika do Paryża za panowania króla Franciszka I. Na tle historycznych wydarzeń, paryskich zaułków, sławy i blichtru, namiętności i nikczemnych zdrad przewija się historia cichej, skromnej dziewczyny, która staje się przedmiotem miłosnych pożądań...

Książka ta wprowadza czytelnika do Paryża za panowania króla Franciszka I. Na tle historycznych wydarzeń, paryskich zaułków, sławy i blichtru, namiętności i nikczemnych zdrad przewija się historia cichej, skromnej dziewczyny, która staje się przedmiotem miłosnych pożądań potężnych osobistości: kardynała Lotaryngii i Henryka II - delfina Francji. Dziewczyna ta, zwana Polną Różyczką, wzięła też w jasyr serce młodego kawalera de Montauban.

Co zwycięży? Chwilowa namiętność czy prawdziwe uczucie? Przeciwnicy Franciszka I czy zwolennicy Henryka II? Odpowiedź znajdziesz, drogi czytelniku, w tej książce.

[Somix, 1991]

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: http://www.conrada11.pl/index-1-2-143-13211-krolowaserc.htm

ZłaKrólewna | 2013-09-18

Książeczka przygodowa o wszystkim i o niczym... Akcja się rozkręcała, rozkręcała i nagle... Koniec, akcja się urwała. Miałam wrażenie, że komuś odechciało się pisać.

apolinary | 2015-09-07
aria | 2014-03-05