Co się stanie z wisienkami

Tłumaczenie: Beata Janiżanka
Seria: Klub Interesującej Książki
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Where the cherries end up
Marek

Debiut pisarski Gail Henley, "Co się stanie z wisienkami", cieszy się od momentu ukazania w 1978 roku dużą poczytnością. Bohaterka powieści, Genia Łukowska, podobnie jak autorka, urodziła się w wielodzietnej rodzinie polskich osadników, którzy przybyli do Kanady po powstaniu styczniowym, dostali od rządu kawałek nieurodzajnej ziemi i przez sto lat borykali się z biedą. Tak jak autorka, Genia marzy o lepszym życiu, ma wielkie plany i ambicje. Czy zdoła je zrealizować, o tym czytelnik przekona się w trakcie lektury tej raz smutnej, raz zabawnej, niekiedy irytującej, lecz zawsze trzymającej w napięciu książki.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: własne