Powiew wiosny

Okładka książki Powiew wiosny Ethel Mary Dell
Okładka książki Powiew wiosny
Ethel Mary Dell Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Akapit Cykl: Powiew wiosny (tom 1) Seria: Seria z Serduszkami literatura piękna
Powiew wiosny (tom 1)
Seria z Serduszkami
Oficyna Wydawnicza Akapit
1992-01-01
1992-01-01
miłość

Moja pierwsza styczność z tą autorką.

Główną bohaterką jest dziewczyna, która pragnie uciec od życia w wyższych sferach. Ucieka na wieś, gdzie poznaje Dicka Greena, wiejskiego nauczyciela. Pomiędzy młodymi rodzi się uczucie.

Dowiadujemy się tutaj kim tak naprawdę jest Julia i kim jest autor książek, który wyraża się krytycznie o arystokracji. Ciekawe jest to, że związek między ludźmi z dwóch różnych sfer jest możliwy, ale i kontrowersyjny.

Julia i Dick są bohaterami, którzy pochodzą z dwóch różnych środowisk, przeszli swoje i odnaleźli się nawzajem. Poruszyła mnie śmierć Robina, a zaskoczyła przemiana Fieldinga i jego żony.

Nie wiem, czy druga część książki jest potrzebna, ale ją przeczytam, gdyż jest krótka.

Moja pierwsza styczność z tą autorką.

Elegancka historia - język, no, z czasów (schyłku) arystokracji powiedzmy, a z biegiem historii i wzrostem zaangażowania emocjonalnego bohaterów rośnie poczucie tajemnicy i niedopowiedzeń. Naturalnie konstrukcja jest dość prosta na taki zeszycik, więc idzie się domyślić, kim jest Julia i jakie faktycznie relacje ją łączą ze światem lady Jo. Łatwo sobie dopowiedzieć resztę. Niemniej część drugą ("Cierniste róże") przeczytałabym chętnie. (Ale cz. 1 z odzysku, więc raczej mi się nie uda do cz. 2 dotrzeć.)

Opisy w tej książce są bardzo ładne. Czułam tę wiosnę podczas czytania. Natomiast jeśli chodzi o bohaterów, to są oni nieco dziwni. Julia na początku wydaje się być bardzo dobrym człowiekiem, kocha swojego psa Kolumbka, zaprzyjaźnia się z chorym Robinem - wszystko okej, później jednak zachowuje się inaczej niż na początku książki. Dick również niby jest taki porządny, dobry, ale czasami jak coś mówi, to nie wiadomo czy się śmiać czy płakać...
Wydarzenia płynęły sobie wolno, spokojnie, przynajmniej ja tak to odczułam. Ale cały czas się coś działo.

Dalsze losy w powieści Cierniste róże

• 3_Romans stary
  • Kobieco
  • Klasyki
  • Książki życiowe

Dodaj cytat z książki Powiew wiosny