Tajemnica zamku Valmy

Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
Nine coaches waiting
Romans, powieść angielska
olenax

Życie Lindy Martin było dość smutne i ponure aż do chwili, gdy została guwernantką dziewięcioletniego hrabiego Filipa de Valmy i zamieszkała w jego przepięknym zamku w Alpach Francuskich.

źródło opisu: okładka

FannyBrawne | 2016-02-05

Linda Martin, młoda dziewczyna francusko - angielskiego pochodzenia, dorastała w sierocińcu w Anglii. W końcu dostaje szansę na powrót do ukochanej Francji. Zostaje guwernantką małego Filipa, przyszłego dziedzica zamku Valmy. Filip jest wychowany przez ciotkę i sparaliżowanego wuja Leona. Linda nagle uświadamia sobie, że słyszała kiedyś o nim od swojego ojca i nie były to pochlebne komentarze. Postanawia jednak dobrze wypełniać swoje obowiązki. Niebawem poznaje przystojnego Raoula, syna Leona. W jej sercu rodzi się miłość, ale niemal w tym samym czasie Linda uświadamia sobie, że jej podopiecznemu grozi wielkie niebezpieczeństwo.

,,Tajemnicę zamku Valmy" wypożyczyłam, ponieważ opis skojarzył mi się z ,,Dziwnymi losami Jane Eyre". Bardzo chciałam sprawdzić, ile w tej historii jest z powieści Bronte. I rzeczywiście, coś wspólnego jest. Zwłaszcza widać to w początkowych rozdziałach, gdzie unosi się atmosfera tajemnicy i niepewności. Jednak nadal ,,Jane Eyre" pozostaje światowym...

grażyna | 2016-08-24
Na półkach: 2016, Przeczytane