Nolańczyk

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
biografia, historia
historyczna
Marek

Nolańczyk Giordano Bruno - to poeta o gorącym sercu i badawczym umyśle, nienawidzący "świętego fałszu" średniowiecznego poglądu na świat. Zwolennik Kopernika, całe swe życie poświęcił torowaniu drogi nowej "bezbożnej prawdzie" i nie ugiął się nawet przed trybunałem Świętej Inkwizycji. Giordano Bruno jest postacią ze wszech miar interesującą. Jego życie i dzieło są tematem tej, opartej na...

Giordano Bruno jest postacią ze wszech miar interesującą. Jego życie i dzieło są tematem tej, opartej na rzetelnym materiale historycznym, powieści.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: własne