Zaraza

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Zaraza". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wielkopolska Agencja Wydawnicza
powieść, historia
Marek

"Zaraza" - przejmująca powieść historyczna, w której autor przedstawia: - zderzenie kultury antycznej z wczesnym chrześcijaństwem, - życie i śmierć Hypatii z Aleksandrii, najpiękniejszej i najmądrzejszej kobiety dawnych czasów, - działania patriarchy chrześcijańskiego Cyryla i jego oparte na przemocy metody budowania Kościoła, - miłość i nienawiść, tolerancję i gwałt, godność i fanatyzm...

"Zaraza" - przejmująca powieść historyczna, w której autor przedstawia:

- zderzenie kultury antycznej z wczesnym chrześcijaństwem,
- miłość i nienawiść, tolerancję i gwałt, godność i fanatyzm towarzyszące autentycznym wydarzeniom z przełomu IV i V wieku.

W skład serii Zaraza wchodzą tomy:
I Kto sieje wiatr
II Duma poprzedza upadek
III Śmierć w świątyni

źródło opisu: Wielkopolska Agencja Wydawnicza, 1993

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Zdesław | 2011-11-24

Wspaniała książka o historii starożytnej Aleksandrii i jej działaczki Hypatii, kobiety-naukowca. Zakończenie mi się, jak to zwykle w historii bywa, nie podoba. Napisane przystępnym, ciekawym językiem. Życie z tamtych czasów ,również ciekawie opisane - polecam. Niedawno został nawet nakręcony film wyprodukowany przez Focus Features o tej historii: "Agora". Również gorąco polecam. ;-)

Morgana1976 | 2013-04-30

kwiecień-początek maja 2013